MediaCat yılın liderlerini seçti

MediaCat, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da, yılın pazarlama lideri, yılın medya insanı ve yılın reklamcısını belirlemek üzere okurlarının oyuna başvurdu.

01.02.2011 - 00:00 | MediaCat

MediaCat, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da, yılın pazarlama lideri, yılın medya insanı ve yılın reklamcısını belirlemek üzere okurlarının oyuna başvurdu. Bu yılın ön plana çıkan isimleri Temel Kotil, Acun Ilıcalı ve İlkay Gürpınar

Bu ay ki dergide ayrıca şu konular yer alıyor: 

Bay Acıman’a veda!

Modern Türk reklamcılığının kurucusu Eli Acıman, geçtiğimiz ay hayata veda etti. Reklamcılığa bu büyük ustanın yanından başlayan reklamcılar, Acıman’ı ve yarattığı ekolü anlattı.

Yeni cazibe merkezleri… Yeni marka semtler…

Son yıllarda konut sektöründe müthiş bir hareketlilik yaşanıyor. Her gün yeni bir projeyle karşılaşıyoruz, her gün boş bir arazi yeni sitelerle doluyor. Televizyonlar, gazeteler, tüm mecralar konut reklamlarıyla dolu. Metropollerin altı üstüne geliyor, eskinin cazip semtlerinin cilası biraz dökülürken, yeni semtler yükseliyor. Synovate, yükselen yeni marka semtleri belirlemek amacıyla MediaCat için özel bir araştırma yaptı.

Türkiye’nin en popüler köşe yazarları

Nielsen işbirliğiyle Türkiye’nin en çok sevilen, en çok okunan, en çok özdeşleşilen köşe yazarlarını seçmek için yaptığımız kapsamlı araştırma sonuçlandı.

Medya satın alamama

Medya konkurları pazarlık arenasına dönmüş durumda. Reklamverenler, ajansları televizyonlardan daha düşük fiyatlar almaya zorluyor. Televizyonlar fiyat düşürmeye yanaşmıyor. Ajanslar reklamverenlere gerçekleştirilmesi zor medya satın alma vaatlerinde bulunmak durumunda kalıyor. Ve çok geçmeden kıyamet kopuyor.

2010’un en çok ödül alan reklam ajansları ve reklamverenleri

Bir yıl boyunca düzenlenen reklam-yaratıcılık yarışmalarında en çok ödül alan ajans ve reklamverenleri belirlemek üzere hazırladığımız The Cat Report’a göre zirvede TBWA İstanbul var. Reklamverneler listenin zirvesini ise Anadolu Sigorta ve Unilever paylaşıyor.

Nielsen verileriyle yılın en büyükleri

Televizyon, gazete, dergi ve radyo mecralarında 1 Ocak-31 Aralık tarihleri arasında en çok reklam yapan şirketlere ve en çok reklamı yayımlanan ajanslara ilişkin listeler, sektörde yoğun bir hareketlilik ve rekabet yaşandığına işaret ediyor.

Yazı ve yorumlarıyla Pelin Özkan, John Grant, Hulusi Derici, Haluk Sicimoğlu, Nüzhet Algüneş, Michael Newman ve Aşkın Baysal…

3 ek birden

1. İz Bırakanlar: Eli Acıman

 

2. Out of Home

3. Pi

 

 

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.