MediaCat

MediaCat Temmuz sayısı bayilerde

MediaCat, Temmuz sayısında televizyon-internet-sosyal medya ilişkisini inceledi.

MediaCat Temmuz sayısı bayilerde

Televizyonun en parlak çağı yeni başlıyor

Teknolojinin nimeti olarak çıkan her yeni mecra kendisinden öncekinin pabucunu dama attı. Ancak televizyon ve internet, rekabet yerine işbirliğini seçti. Böylelikle televizyonun tahtı başta sarsılsa da şu an halinden memnun görünüyor. Tek fark, tahtta internetle beraber oturuyor olması. Televizyon ile internetin beraber attığı adımlar ve sosyal medya; izleyiciyi ve yayınları nasıl değiştirdi? Detaylı analizler ve görüşlerle televizyon-internet ve sosyal medya etkileşimi MediaCat Temmuz sayısında.

Cannes’dan Türkiye’ye 5 ödül

Bu yılki Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ne toplam 414 işle başvuran Türkiye ajansları 5 Bronz Aslan alabildi. Festivalin rekora koşan ajansı toplam 155 ödülle Ogilvy&Mather, en fazla kategoride Grand Prix kazanan iş ise kimileri için sürprizle karşılanan ‘Dumb Ways to Die’ oldu. Detaylar Advertising Age Temmuz sayısında.

Gezi olayları reklam yatırımlarına nasıl yansıdı?

Gezi olayları esnasında reklam harcamaları da gündeme geldi. ‘Kasten reklamları durduranların bedelini ödeyecekleri’ söylemine karşılık sektör, toplumsal huzursuzluk karşısında reklamın ters tepeceğinin altını çizerek düşüşün olağan olduğunu belirtti. Peki olaylar sırasında reklam harcamaları nasıl seyretti?

Twitter’ı en etkili kullanan 20 marka

Hayatımıza bir mikro blogging sitesi olarak giren Twitter bu yıl 7’nci yaşını kutluyor. Kısa süre içinde markaların akınına uğrayan sosyal medya devi, özellikle genç kuşağa ulaşmak için eşi benzeri olmayan bir mecra haline geldi. MediaCat yazı işleri, Twitter’ı Türkiye’de en etkin kullanan markaları belirledi. Bu 20 marka sadece takipçi sayısı ya da tweet yoğunluğuna göre değil, takipçileriyle kurduğu etkileşim de dikkate alınarak seçildi.

Restoran trendlerinde sınırlar belirsizleşiyor

Yeme içme sektörüne olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bir süredir tematik kanallarda hatırı sayılır süreler alan yemek programlarının yanı sıra büyük şirketlerin sektöre olan yatırım ilgisi de buna işaret ediyor. Peki, dışarıda yeme içme konusunda Türk tüketicisi nerede bulunuyor? Fast food, fine dining ve benzeri kategoriler Türkiye için ne ifade ediyor?

Çoklu keşif pekâlâ reklamda da olur

Gündem bağlantılı brief’ler yaratıcılık sahasındaki rekabetin daha kızgın yaşanmasına neden oluyor. Reklamverenler özel günlerden görece benzer içgörülerden yola çıkarak faydalanmak istiyor. Bu taleplere karşılık verme gayretinde olan reklam dünyasının neferleri de bazen benzer projelere imza atabiliyor. Tıpkı Anneler Günü’ne özel olarak hazırlanan Teknosa ve Beko reklamlarında olduğu gibi.

TEMMUZ AYI SÖYLEŞİLERİ

Muhtar Kent: Coca-Cola’nın içeriğini değiştirmeyeceğiz

Cannes Lions bu yıl Coca-Cola’yı Yılın Yaratıcı Reklamvereni ödülü ile onurlandırdı. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Muhtar Kent, Joe Tripodi ve Sir Martin Sorrell’le birlikte katılacağı Cannes Debate için yola koyulmadan evvel MediaCat’in sorularını yanıtladı. Kent, şekerobezite meselesi, bu durumun firmanın ‘mutluluk’ stratejisiyle ters düşüp düşmediği ve firmanın yakın gelecekte Türkiye’de yapacağı yatırımları hakkında konuştu

Doğan Akın: Türkiye’de başka bir gazetecilik mümkün

Dört yıldır yayın hayatına devam eden, hem mali hem ideolojik takıntılardan bağımsız bir yayın olan T24’te bugün, Hasan Cemal’den Yasemin Çongar’a, Oya Baydar’dan Alper Görmüş’e kadar Türk medyasının çok önemli isimlerinin yazıları yer alıyor. T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın’a göre bu isimlerin dijital mecrada olmaları Türkiye’de internet gazeteciliği için bir dönüm noktası.

Kubilay Tümen: Olayların kaybedeni haber kanalları

Haberciliği ve haber tüketicisini tartıştığımız Fox TV Haber Koordinatörü ve Medyafaresi.com’un Kurucusu Kubilay Tümen’e göre, Gezi olaylarıyla gündeme gelen 90 kuşağı, internet demokrasisi çağında yaşadığımızın ve yeni bir Türkiye’de yaşadığımızın apaçık kanıtı. Ve Twitter bu demokrasinin bir numaralı aracı.

Burcu KayimtuTBWA\ISTANBUL gelenekseli aşıyor

TBWA\ISTANBUL, geçtiğimiz yılın kasım ayından beri hızlı bir dönüşüm sürecinde. Geleneksel ajans yapısından çıkıp dijitale entegre olma yolunda çalışmalarını sürdüren ajansın genel müdürü Burcu Kayimtu, bu süreçte hangi aşamalardan geçtiklerini ve hedeflerini MediaCat’e anlattı.

Devamı ve daha fazlası MediaCat Temmuz sayısında…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.