MediaCat Şubat sayısıyla bayilerde

Markanızın cinsiyeti ne? Her marka, genel söylemiyle tüketicinin zihninde maskülen ya da feminen izler bırakır. 13 kategoride Türkiye’nin en popüler 81 markasının tüketici zihninde yarattığı cinsiyet algılarını ortaya koymak amacıyla Dora Research ile birlikte kapsamlı bir araştırma yaptık. En popüler köşe yazarları Nielsen’le birlikte gerçekleştirdiğimiz ve saha aşaması bütün yıla yayılan araştırma sonucunda, 2011 yılında […]

01.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Markanızın cinsiyeti ne?
Her marka, genel söylemiyle tüketicinin zihninde maskülen ya da feminen izler bırakır. 13 kategoride Türkiye’nin en popüler 81 markasının tüketici zihninde yarattığı cinsiyet algılarını ortaya koymak amacıyla Dora Research ile birlikte kapsamlı bir araştırma yaptık.

En popüler köşe yazarları
Nielsen’le birlikte gerçekleştirdiğimiz ve saha aşaması bütün yıla yayılan araştırma sonucunda, 2011 yılında Türkiye’nin en popüler köşe yazarlarını belirledik. Sonuçlar geçtiğimiz yılın araştırmasıyla kıyaslandığında ilginç sürprizlerle karşılaşılıyor.

Pazarlamada, medyada, reklam dünyasında yılın liderleri
MediaCat, son iki yıldır, okurlarının da dahil olduğu bir seçim süreci sonucunda pazarlamada, medyada ve reklam dünyasında yılın liderlerini seçiyor. Bu yılki seçim sürecine ‘yılın dijital reklamcısı’ seçeneği de eklendi.

Reyting kargaşasının perde arkası
Aralık ayında reklam ve medya dünyası reyting baskınlarıyla sarsıldı. İzleme araştırmasını yapan AGB’nin ve bazı yapım şirketlerinin ofisleri basıldı. Süreç sonunda TİAK AGB ile sözleşmesini sona erdirdi ve reyting ölçümlemesine bir süreliğine ara verildi. Konunun tüm taraflarıyla konuşarak yaşanan skandalın perde arkasını öğrenmeye çalıştık.

Celebrity Güven Endeksi: Acun ve Hülya zirvede
Türkiye’nin en çok güvendiği ünlülerini belirlediğimiz düzenli araştırmamız Celebrity Güven Endeksi’nin bu dönemki sonuçlarında, Yetenek Sizsiniz’in iki jüri üyesi, Acun Ilıcalı ve Hülya Avşar eşit puanla zirvede yer aldı.

3 söyleşi

• Ciner Medya Group Başkanı Kenan Tekdağ
• Unilever Global CMO’su Keith Weed
• Ahmet Hakan

Yazı ve yorumlarıyla Pelin Özkan, John Grant, Nüzhet Algüneş, Necati Özkan, Michael Newman, Oya Yaşayan ve Aşkın Baysal…

Pi’nin Kış 2012 sayısı MediaCat ile birlikte!
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.