MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Bir Türk’ün bir haftası Ortalama Türk nasıl biri? Haftanın hangi günleri hangi medya tüketim davranışlarını sergilemeye eğilimli? Alışveriş yapma konusunda hangi günler daha faal, hangi günler daha pasif? Bu soruların yanıtlarını bulmak için Türkiye’nin saygın pazar araştırma şirketlerinin çeşitli araştırmalarla elde ettiği veri, bilgi ve içgörülere baktık. Dünyanın en büyük reklam ajansları Advertising Age, geçtiğimiz […]

01.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Bir Türk’ün bir haftası

Ortalama Türk nasıl biri? Haftanın hangi günleri hangi medya tüketim davranışlarını sergilemeye eğilimli? Alışveriş yapma konusunda hangi günler daha faal, hangi günler daha pasif? Bu soruların yanıtlarını bulmak için Türkiye’nin saygın pazar araştırma şirketlerinin çeşitli araştırmalarla elde ettiği veri, bilgi ve içgörülere baktık.

Dünyanın en büyük reklam ajansları

Advertising Age, geçtiğimiz günlerde, dünyanın en büyük reklam ajansları ve holdinglerine ilişkin 2010 gelir rakamlarını açıkladı. Ajans Raporu 2011 başlıklı çalışmada yaratıcı ajanslardan medya ajanslarına PR’dan doğrudan pazarlamaya kadar tüm alt disiplinlerin en büyükleri yer alıyor.

Türkiye’nin marka ikonları

Bir markanın niteliklerini ve ruhunu, somut bir şekilde hedef kitleye aktarmak için en çok başvurulan yöntemlerden biri olan marka ikonları, Türkiye’de gittikçe daha çok marka tarafından tercih ediliyor.

Cannes’dan Türkiye’ye 9 ödül

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivalinde, Türkiye ajansları, şimdiye kadarki en yüksek başarılarına ulaştı. Türkiye’den festivale katılan toplam iş sayısı geçtiğimiz yılki rakam olan 420’den 376’ya düşmesine rağmen, alınan ödül sayısı 8’den 9’a yükseldi. Üstelik ödüllerden biri, festivalin geleneksel olarak en önemli kategorisi sayılan Film’den geldi.

Bu reklam size Ali Bey!

Dijital platformların ve dijital yayıncılığın gittikçe yaygınlaşması yeni bir televizyon dünyası yarattı. Bu yeni dünyada artık en küçük hedef kitlelere, hatta tek tek bireylere erişmek mümkün. Bu durum televizyon mecrasında medya planlamanın rolünü de değiştiriyor.

Mehmet Ali Birand ile söyleşi!

Geçtiğimiz günlerde “Evet, genlerimizde darbecilik vardı” yazılarıyla tartışma yaratan Birand ile gündemin sıcak maddelerini konuştuğumuz bir söyleşi yaptık.

Yazı ve yorumlarıyla Pelin Özkan, Hulusi Derici, John Grant, Michael Newman, Nüzhet Algüneş ve Aşkın Baysal.

MediaCat, bu ay MediaCat Tasarım ekiyle birlikte seçkin bayilerde!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.