MediaCat

MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Mutlu ol yeter! Mutluluk denen duygu on yıllardır pazarlamanın ortasına kurulmuş oturuyor. Sır değil; eğer yeni bir marka yaratıyorsanız, mutluluğu temele koyduğunuz stratejiler benimseyerek o markayı inşa etmeniz sizi oldukça başarılı sonuçlara götürebilir. Bu da tesadüf değil. Bugün pek çok markanın benimsediği mutluluk stratejilerinin kökeni Batı kültüründe mutluluğa verilen önemle aynı temele oturuyor. Pazarlama iletişimininContinue reading “MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!”

MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Mutlu ol yeter!
Mutluluk denen duygu on yıllardır pazarlamanın ortasına kurulmuş oturuyor. Sır değil; eğer yeni bir marka yaratıyorsanız, mutluluğu temele koyduğunuz stratejiler benimseyerek o markayı inşa etmeniz sizi oldukça başarılı sonuçlara götürebilir. Bu da tesadüf değil. Bugün pek çok markanın benimsediği mutluluk stratejilerinin kökeni Batı kültüründe mutluluğa verilen önemle aynı temele oturuyor. Pazarlama iletişiminin en çok yararlanılan kavramlarından ‘mutluluk’un geleceği MediaCat’te. 

Medyanın çocuk yüzü
Günümüzde Türkiye’de çocuk medyası melez bir görünüme sahip. Dijital platformlar, uluslararası yapımlar ve sosyal medyanın çocuklara ulaştırdığı global içeriklerle, Pepee gibi Türkiye kültürüne yaslanan yapımlar bir arada var oluyor. Çağımızın yeni nesil medya tüketicileri olan çocuklar ise yerelle globalin kesiştiği noktada duruyor. Çocukların medya tüketim alışkanlıkları ve çocuk medyasının son durumu…

Ajansların yaratıcılık şifreleri
Reklamların yaratıcı kalitesinin satışlara büyük oranda etki ettiğini gösteren araştırma sonuçlarından sonra her yıl hazırladığımız The Cat Report’un sonuncusunu önümüze koyduk ve bu raporda sıralamaya giren en yaratıcı reklam ajanslarıyla medya planlama ve satın alma şirketlerine yaratıcılıklarının sırlarını sorduk. Ortaya kapsamlı bir dosya ve ilgi çekici ipuçları çıktı.

Türk izleyicisinin beyin dalgaları
Ekranların en popüler dizilerinin nöroskorları, Thinkneuro tarafından MediaCat için ölçümlendi. Analizler sonucunda, hangi karakterlerin daha çok duygusal ilgi yarattığı ve stres seviyesinin hangi sahnelerde arttığı belirlendi. Ortaya çıkan çarpıcı sonuçlar, reklamların ne zaman girmesi, ürün yerleştirmelerin hangi oyuncunun görüldüğü sahnede olması gerektiği gibi konularda reklamveren ve medya planlamacılara yeni kapılar açıyor.

Nisan ayı söyleşileri
• Sezgin Onat
• Can Ataklı
• Enver Aysever
• Sevda Boduroğlu
• Dominos Pizza Dünya CEO’su Patrick Doyle

Yazı ve yorumlarıyla Pelin Özkan, Nüzhet Algüneş, Necati Özkan ve Michael Newman…

Sosyal medya eki MediaCat ile birlikte!
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.