MediaCat

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

MediaCat ve 3 eki için raflarınızda yer açın.

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

MediaCat’in takvimiyle yılın ilk çeyreği kapanırken, yeni ayla birlikte okurları her zaman olduğu gibi dopdolu bir sayı karşılıyor. “Tüketim Çarkında Müslümanlar” kapak konusuyla raflarda yerini alan MediaCat’te sizleri nelerin beklediğine birlikte bakalım.

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

Tüketim Çarkında Müslümanlar

Dünya nüfusunun neredeyse çeyreğini oluşturan Müslümanlar, merkezinde inançlarının yer aldığı dev bir ekonominin çarklarını döndürüyor. Yeme içmeden finansa, seyahatten modaya birçok sektörün global çehresini değiştiren Müslüman tüketiciler, helal ürün ve hizmet talepleriyle bazı kategorileri büyütmenin yanı sıra yeni kategoriler de yaratıyorlar. Bu talep fazlasının Türkiye’deki yansıması ise ülkeyi belirli kategorilerde liderliğe oynamaya itecek düzeyde.

Merhaba 4.5G!

Beklenen gün geldi. Günlük hayatımızın en kıymetli parçalarından biri haline gelen mobil deneyimimizi temelinden değiştirecek 4.5G teknolojisi, 1 Nisan itibarıyla ceplerimize giriş yaptı. Peki, 4.5G yakın gelecekte Türkiye için neler vaat ediyor? Tüketicilerin 4.5G algısı bugün itibarıyla ne durumda? Mobil teknolojinin Türkiye için son durağı olan 4.5G hakkında bilmeniz gereken her şey için MediaCat Nisan 2016 sayısını mutlaka alın.

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

Sir Martin Sorrell’den Türkiye değerlendirmesi

WPP CEO’su Sir Martin Sorrell, Türkiye’yi stratejik, politik, ekonomik ve pazardaki konumu itibarıyla detaylı bir şekilde değerlendirdi. Ortaya çıkan tabloda Sorrell iddialı konuşuyor: “Bana, buradaki isleri ikiye katlama sansın var deseler, hemen harekete geçerdim.”

Yerliler beyazperdede savaşı kızıştırıyor

Elbette Kızılderilileri değil, enikonu “bizden” olan, yerli yapımları kast ediyoruz. Sağımız solumuz, önümüz arkamız yerli filmlerle çevrili… Geçen yıl vizyona giren 137 yerli yapımla bu alanda son 10 yılın rekoru kırıldı. Peki, bu artış nasıl okunmalı? Beyaz perdede tek başarı ölçütü gişe mi? Yedinci sanatta geçen yıl yaşanan dikkat çekici değişim mercek altında.

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

“Kirli reytinge asla bulaşmam”

1 Ocak 2016 itibarıyla Kanal D Genel Müdürü olarak göreve başlayan Barış Tünay, göreve gelişinin ardından tüm yönetim ekibinin değişmesinden önümüzdeki dönemde kanalda nelerin değişeceğine kadar birçok konuyu MediaCat’e değerlendirdi. Asla kabul etmeyeceği şeyi sorduğumuzda ise yanıtı netti: Kirli reyting.

Dinleyin, müşteriniz konuşuyor

Türkiye Kalite Derneği KalDer ve Ipsos, müşteri bağlılığını ölçümlemek için güçlerini birleştirdi. 2015 özelinde 12 ayrı sektördeki markalar için ilk kez uygulanan Türkiye Müşterinin Sesi araştırması, pazarlama profesyonellerine göz ardı edilmemesi gereken birçok mesaj veriyor. Ipsos’un MediaCat’e özel olarak ilettiği, sektörler özelinde öne çıkan sosyal dinleme sonuçları da Nisan sayısında.

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

Pazarlamacıdan sosyal aktiviste dönüşüm

Unilever Türkiye Gıda ve Dondurma Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Dinçer, sektörün ve kategorinin pratiklerini kökünden değiştirecek üç trend olduğu görüsünde. Tüm bunları anlamadan, yeni nesil pazarlamacıların da rotalarını çizmeleri mümkün değil.

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

“Yörüngeden çıkmamaya çalışıyorum”

Can Bonomo için yüzlerce deneme ve yanılma “en değerli”yi bulmanın bir rutini sadece. Yetenekleri arası akışkan geçişler yaşarken, netice ya bir şarkı ya bir şiir ya da bir resim oluveriyor. Bonomo’nun sıradışı zihnine ve yaratıcı pratiklerine kulak veriyoruz.

Ad Age 40 Under 40 seçkisiyle MediaCat’te

2016’da mutlaka tanımanız gereken 40 isim karşınızda. Advertising Age’in medya, reklam, marka ve pazarlama dünyasının 2015 rotasını çizen 40 yaşın altında 40 ismi bir araya getirdiği 40 Under 40 listesine dikkat.

MediaCat Nisan sayısıyla sizlerle

3 ek birden: Kids, İnovasyon ve Dijital Dönüşüm Zirvesi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Nisan ayında Kids eki, çocuk ve yaratıcılık konseptiyle okurlarıyla buluşuyor. Kids’in yanı sıra MediaCat bu ay yeni bir eke merhaba dedi: İnovasyon. Pazarlama dünyasında son yılların bir numaralı trendi inovasyonun değerler üzerindeki etkisini irdeleyen bu eki beğeneceğinizi umuyoruz.

Dijital Dönüşüm’ün öncüsü olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Vodafone’un öncülüğünde yayına hazırlanan Dijital Dönüşüm Zirvesi eki de ilgili okurlarını bekliyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.