Beyaz yaka başrolde, nisan sayısı bayilerde

Derginiz yılın dördüncü sayısında beyaz yakalıların neyi neden yaptığını ortaya koyan özel araştırma ve Kids özel ekiyle sizinle.

03.04.2017 - 10:49 | MediaCat

Beyaz yaka başrolde, nisan sayısı bayilerde

MediaCat için Habitus Research tarafından gerçekleştirilen ve derginizin nisan sayısının kapak konusunu oluşturan etnografik araştırma, “Beyaz yaka neyi neden yapar: Anlatılan senin hikâyendir”de kendinizden bir şeyler bulacağınıza eminiz. Derginizde bu ay Felis Ödülleri’nin altı jüri başkanıyla yaptığımız söyleşiler, Kapital Medya Londra tarafından düzenlenecek EAPC Konferansı ve Polaris Ödülleri hakkında detaylı bilgiler, Digital Age Summit 2017 ve konuşmacılarına dair bilinmesi gerekenler ve çok daha fazlası var.

Beyaz yaka neyi neden yapar?

Anlatılan senin hikâyendir.

Beyaz yaka başrolde, nisan sayısı bayilerdeGeçtiğimiz yıl temellerini atıp, uzun uzun kafa yorup 2017’de başlattığımız beyaz yaka araştırması tamamlandı. Bu araştırmanın diğer beyaz yaka araştırmalarından bir farkı var elbette. Beyaz yakalının sadece ne yaptığına değil, neyi neden yaptığına da odaklanan araştırma, Habitus Research’ün 30 kişiyle evlerini, iş yerlerini, sosyalleştikleri mekânları ziyaret ederek yaptığı bire bir derinlemesine görüşmelerle gerçekleştirildi.

Etnografik alan araştırması sonucunda açığa çıkan kavramları desteklemek için, FikriMühim’in işbirliğiyle uygulanan anket, antropolojik bir yaklaşımla analiz edildi. Tamamlanan araştırma, bizlere “kendi” olma stratejilerimiz üzerinden kendimizi tanıtırken, markalar için de derin içgörüler barındırıyor.

“C-HR bizim için bir başyapıt”

Beyaz yaka başrolde, nisan sayısı bayilerde

Toyota’nın Türkiye’deki fabrikasında üretip dünyaya ihraç ettiği yeni modeli C-HR, marka adına birçok anlamlı hikâyeyi tek vücutta topluyor. CEO Ali Haydar Bozkurt’la C-HR’ı özel kılan tüm nedenlerin yanı sıra diğer segmentlerdeki ürünlerini ve hedeflerini konuştuk.

Felis yeniliklerle geliyor

Yaratıcılık ve etkiyi bir arada değerlendiren Felis Ödülleri, bu yıl da sektördeki değişimlere cevap niteliği taşıyan yeniliklerle şekilleniyor. Jüri başkanı koltukları birbirinden değerli isimlere emanet edilen Felis heyecanı başladı bile!

Siyasetin zirvesi Brüksel’de buluşuyor

Beyaz yaka başrolde, nisan sayısı bayilerde

Kapital Medya’nın Londra şubesi tarafından düzenlenen ve siyasi iletişimin zirvesindeki tüm paydaşları bir araya getiren Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’nin (EAPC) 22’nci buluşmasına bu yıldan itibaren dünyanın ilk global siyasi iletişim yarışması Polaris Ödülleri eşlik ediyor.

Beyaz yaka başrolde, nisan sayısı bayilerde

“Krizlerden güçlenerek çıktık”

Zorlu görünen 2017’ye “değişimi kucaklamaya devam ederek” girdi Unilever.

Kamuran Uçar’ın başında olduğu ev ve kişisel bakım kategorileri de bu değişimin önemli oyuncuları. Yeni dünyanın şekillendirdiği trendleri ve tüm bunların ürün ve iletişim ayağına nasıl yön verdiğini Uçar’a sorduk.

Müşterinin sesi ikinci kez raporlandı

Ipsos ve KalDer ortaklığında 2015’te 12 sektör özelinde gerçekleştirilen Türkiye Müşterinin Sesi Araştırması ikinci yılında daha fazla sektör, daha fazla görüşme ve müşteri bağlığına ilişkin çok daha detaylı verilerle sektörün dikkatine sunuldu. Araştırmaya dair tüm detayları ve Ipsos Loyalty Genel Müdürü Hasan Çalışkan’la yaptığımız söyleşiyi ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

YouTube 2016’nın karnesini verdi

Beyaz yaka başrolde, nisan sayısı bayilerde

YouTube tarafından her yıl açıklanan ve özel bir algoritmayla o yılın YouTube’daki reklam şampiyonlarını belirleyen Ads Leaderboard’un 2016 sonuçları, MediaCat ve YouTube işbirliğinde SALT Galata’da gerçekleştirilen organizasyonda açıklandı. Reklamverenlerin yanı sıra kreatif ajanslar ve medya ajansları da ödüllerine kavuştu.

Seçilmiş insan ideolojisini kırmak

Celil Oker’i tanıyanlar, kendisinin “yaratıcılık” üzerine konuşulabilecek en doğru adreslerden biri olduğunu bilir. Oker’e göre bugün yaratıcılık ve yaratıcı kimse konusunda tıkanıp kalmamızın en büyük nedeni yaratıcılığın, kendini “seçilmiş insan” olarak görenlerin tekelinde görülmesi.

Türkiye’de erken teknoloji tohumları

Türk Telekom, Ericsson, Siemens, General Electric, Philips… Geç Osmanlı’yı sanayi pratiklerine entegre eden; genç Türkiye’ninse altyapısının kurulmasında rol oynayan bu şirketler, Anadolu ve Trakya topraklarını teknolojiyle buluşturan ilk şirketler aynı zamanda. Naif atılımlardan köklü projelere dönüşen bu serüveni bir kez daha hatırlayalım.

Advertising Age 40 under 40 ile geliyor

Advertising Age’in seçkisiyle, henüz 40 yaşına gelmeden sektöre yön vermeyi başaran 40 liderin bir araya geldiği “40 under 40” listesi bu yıl daha önce hiç olmadığı kadar çok-disiplinli. Medya, pazarlama, teknoloji ve reklam dünyasının iç içe geçtiği listenin parlayan yıldızlarıyla tanışın.

5G’nin hayatımıza getireceği yenilikler, sanal gerçeklik sayesinde edindiğimiz yaratıcı kaçış imkânları ve sektörün uluslararası gündemine ait tüm detayları Advertising Age sayfalarımızda bulacaksınız.

Bir MediaCat klasiği: Kids

MediaCat’in uzun soluklu eklerinden biri olan Kids de nisan sayısıyla sizinle buluşmak için hazır. Maker hareketini ve çocuklara sorumluluk yükleyen trendleri konu alan “Çocuklar büyümek istiyor” kapak konusunun yanında çocuklarda tasarruf bilinci, oyun kültürü ve FikriMühim tarafından MediaCat için yapılan Annelerin En Güvendiği Markalar araştırmasını bu özel ekte bulacaksınız.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.