MediaCat kitaplarından ‘İş hayatında başarıyı yakalamanın 14 yolu’

Uluslararası fast food sektörünün en büyük markası Yum! Brands’in 15 yıllık CEO’su David Novak, deneyimlerini bu kitapla aktarıyor okuyucularına..

09.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası fast food sektörünün en büyük markası Yum! Brands’in 15 yıllık CEO’su David Novak, deneyimlerini bu kitapla aktarıyor okuyucularına…

Taking People With You [İnsanları Yanınıza Çekmek] olarak adlandırdığı workshop seminerlerinin bir tür hikayeleştirilmiş hali olan İş’te İnsan’da Novak, başarılı işlere imza atmanın yolunun ancak ve ancak birlikte çalıştığınız insanlarla birlikte karar alıp, harekete geçerek yapılabileceğinin altını çiziyor.

Profesyonel yaşamın sanılanın aksine Ben değil Biz olmak kültürüyle şekillendiğini vurgulayan yazara göre, bir profesyonelin önce kendini tanıması en önemli başlangıç noktası. Ardından en alt kademede çalışan elemanla birlikte empati kurmak, birlikte karar almak ve sürekli olarak etkileşimde olmak sürecin iyi işlemesi için olmazsa olmaz!
Novak, profesyonellere ve liderlere doğrudan seslendiği bu kitabında kendi özgeçmişine dair yaptığı hatalar ve başarılarla ilgili samimi ve ilginç itiraflarda da bulunuyor ve şöyle sesleniyor: “Siz, siz olun SİZ olmaktan asla vazgeçmeyin, göreceksiniz bir takım olarak kazanmanın hazzı, milyon dolarlık banka hesaplarından bile daha büyük olur…”
 
“David Novak büyük bir CEO. Birçok insan iyi birer insan yöneticisi oldukları iddiasındadır. Ama David, Yum! şirketinde gelecek lider kuşakların eğitimine gerçekten yatırım yapmıştır. İş Hayatında Başarıyı Yakalamanın 14 Yolu kitabından zevk alacaksınız çünkü bu kitabın sağduyulu bir yaklaşım sergilediği konu, şey, evet, insanları yanınıza çekmenin konusu.”
–Jeffrey Immelt, başkan ve CEO, General Electric

“David Novak esin veren bir lider ve yönetim sanatının çok akıllı bir öğrencisidir.”
–Steve Burke, CEO, NBCUniversal

“David Novak, Yum! Brands şirketini olağanüstü bir iş performansı elde etme başarısına ulaştırmıştır. Bunu dünya çapında bir lider/öğretmen olarak başarmıştır. Novak’ın kitabı da etkileyici bir bireysel liderlik anlatısı, mükemmel örnek olay incelemeleri ve kazanan organizasyonlar kurmak için başkalarının da kullanabileceği eğitici araçları biraraya getiren, büyük bir zevkle okunan ve canlılık veren çok başarılı bir kitap.”
–Noel Tichy, profesör ve müdür, Michigan Üniversitesi Küresel Vatandaşlık İnisiyatifi;
Warren Bennis’le birlikte Judgment: How Winning Leaders Make Great Calls kitabının eş yazarı

“Liderlik hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkese İş’te İnsan kitabını okumasını öneriyorum. İster bir işi büyütmek istiyor olun isterse kişisel olarak kendinizi geliştirmek istiyor olun, David Novak’ın kitabı, elinizden gelenin en iyisini nasıl yapacağınız ve başkalarının da bunun aynısını yapmalarına nasıl yardımcı olacağınız konusunda değerli dersler içeriyor.”
–Andrew G. Taylor, başkan ve CEO, Enterprise Holdings

“David’in kariyeri olağandışı olanı başarmak için ekipleri ve büyük örgütleri motive etme konusunda mükemmel başarılarla doludur. Yum! Brands bunun en güzel örneğidir. Bu kılavuz kitap bu dersleri damıtıyor ve böylece bu dersler her organizasyon tarafından kolayca uygulanabilir hale geliyor. Tamamen kusursuz!”
–David Cote, başkan ve CEO, Honeywell

“Hiçkimse adanmış kişisel liderliğe David’den daha iyi bir örnek olamaz. David yıllardır liderlik konusunda dersler vermiştir; şimdi de bu kitabı ile okuttuğu dersleri paylaşmaktadır. David bir organizasyonu ileriye taşıyacak türden anlamlı bir liderliğe yönelik stratejilerini paylaşıyor ve hem kendi kariyerinden hem de Johnson & Johnson dâhil diğer birçok şirketten örnekler veriyor. Bu kitabı, her organizasyondaki her düzeyden liderlere kuvvetle tavsiye ediyorum.”
–William C. Weldon, başkan ve CEO, Johnson & Johnson

“Yaklaşık otuz beş yıllık kariyerim boyunca farklı birçok yönetici ile çalıştım. Bunlardan çok azı gerçek liderdir. David Novak bu nadir bireylerden biridir. İster kariyerinize yeni başlıyor olun isterse birkaç basamak çıkmış olun, İş Hayatında Başarıyı Yakalamanın 14 Yolu kitabında verilen dersler tam yerindedir ve işte ya da yaşamda ilerlemek isteyen herkes tarafından evrensel olarak kucaklanmalıdır. Tek başınıza başarılı olamazsınız. Ve ellerinden gelenin en iyisini yapma konusunda sürekli olarak ve saygılı bir şekilde birbirlerine meydan okuyan parlak insanlar tarafından etrafınız kuşatılmış durumdayken bu yolculuk çok daha ilginç olur.”
–Howard Draft, yönetim kurulu başkanı, Draftfcb

“Büyük liderler kendi liderlik bakış açılarını anlarlar ve onu başkalarıyla paylaşmaya hazır olurlar. David Novak’ın yıllardır Yum! Brand Inc. şirketinde yaptığı da budur –ve şimdi kazanan felsefelerini bizimle paylaşmasından ötürü şanslıyız. Ben büyük bir David Novak hayranıyım ve İş Hayatında Başarıyı Yakalamanın 14 Yolu’nu okuduktan sonra siz de onun hayranı olacaksınız –mutlaka okuması gereken bir kitap!”
–Ken Blanchard, The One Minute Manager® ve Lead with LUV kitaplarının eş yazarı

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.