MediaCat Cannes’ı ayağınıza getiriyor

Derginiz kaçırmamanız gereken bir sayıyla sizlerle.

01.07.2016 - 17:23 | Haluk Kasarcı

Her yıl olduğu gibi 2016’da da sektörün ilgisini fazlasıyla çeken bir Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ni daha geride bıraktık. MediaCat geçtiğimiz dokuz yıldır olduğu gibi yerinden takip ettiği festivalin tüm detaylarını okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’nin pek de keyifli olmayan Cannes Lions 2016 karnesinin yanı sıra festivalden öne çıkan trend, oturum ve konuşmacılarla birlikte etkinliğin Büyük Ödüllü işleri ve Sir John Hegarty söyleşisi ile Cannes hakkında aradığınız her şey Temmuz sayısında sizlerle. Derginize bu sayıda PR Plus ve Veri Kiti ekleri eşlik ediyor.

MediaCat Cannes'ı ayağınıza getiriyorCannes’da biz (temsili)

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali yolu yaratıcılıktan geçenleri 63’üncü kez ağırladı. Geleceğin trendlerinden ipuçları veren; marka, reklam, sanat ve siyaseti yaratıcılık ekseninde bir araya getiren birbirinden ufuk açıcı sunumların yer aldığı festival, bu yıl neredeyse tüm Cannes sahiline yayılmıştı.

Sunumlar, forumlar, özel oturumlar, seminerler ve çeşitli aktivitelerle dolu bu zengin içeriğin yanı sıra tüm dünyadan yaratıcıların ödüllendirildiği Cannes Lions’tan Türkiye ne yazık ki sadece 11 kısa listeyle, PR’dan bir Gümüş Aslan ve Young Lions’tan gelen bir Gümüş Madalya’yla döndü.

Tüketicinin ramazan alışkanlıkları

Fikrimühim’in MediaCat için yaptığı, Türkiye genelini kapsayan ve tüketicilerin ramazan alışkanlıklarını sorgulayan araştırmadan çıkan sonuçlara göre oruç tutma oranı geçen yıla göre yüzde 14 artarken, ramazan ayında diğer aylara göre davranışlar bir hayli değişiyor.

“Samimi ve dürüst olun yeter”

MediaCat Cannes'ı ayağınıza getiriyor

Sektörün yaşayan efsanelerinden Sir John Hegarty, Cannes Lions’tan kısa süre önce devreye giren Can Gold kampanyasıyla önemli bir inisiyatife imza attı. Bu yıl Altın Aslan’la ödüllendirilen tüm kazananları, yetersiz beslenen çocuklara “1 Altın Aslan maliyeti kadar” destek olmaya çağıran kampanyayı Sir Hegarty’den dinledik. Gazlı içecek satmak kadar dünya sorunlarının çözümüne yardımcı olmaya çalışmak da güzel şey, diyen Hegarty’nin tüm meslektaşlarından tek ricası işlerinden utanmamaları ve ne yaparlarsa yapsınlar samimiyet ve dürüstlükten ödün vermemeleri.

“Türkiye’yi daha iyi tanıtacağız”

Nisan ayında Türkiye’de -ardında yer alan A+E Networks için de bir ilk olarak- ücretsiz yayına başlayan Lifetime, “Başka türlü bir kadın kanalı mümkün” dedirtmenin peşinde. Detaylar için projenin sahibi Esra Oflaz Güvenkaya’ya kulak veriyoruz.

Beyaz Saray’da kreatif direktör olmak

MediaCat Cannes'ı ayağınıza getiriyor

ABD Başkanlık Seçimleri’nin gerçekleşmesine birkaç ay kaldı. Geçtiğimiz yıllarda tüm dünya Obama sayesinde dijitalin siyasete nasıl temas ettiğini hayranlıkla izledi. Beyaz Saray’da 2014 yılından bu yana yürütülen yaratıcı dijital stratejinin başındaysa Ashleigh Axios vardı. Axios ile Beyaz Saray’ın kapılarını araladık.

Piknik sepetlerinin vazgeçilmezleri

MediaCat, kitle kaynaklı araştırma şirketi Roamler Türkiye ile piknik sepetlerinin olmazsa olmazlarını belirlemek için bir araya geldi. 8-12 Haziran tarihleri arasında Roamler mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilen araştırma, katılımcıların piknik ve mangal konusundaki tercihlerini ortaya koyuyor.

“Önyargılar kırılana kadar devam edeceğiz”

Türkiye’de ilk defa uygulanan Kör Tadım Testleri’yle tada yöneldiklerini ifade eden PepsiCo Kıdemli Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir, “Tüm Türkiye’yi dolaşmayı hedefliyoruz. Tüketicideki önyargıların kırıldığını görene kadar bu yolda devam edeceğiz” diyor.

Alışverişçinin zihnine buyrun

Nöropazarlama araştırma şirketi Thinkneuro, ShopperNeuro Araştırması ile pazarlama sektörünün, davranışlarını anlamlandırmak için çaba sarf ettiği alışverişçileri odağına alıyor. ShopperNeuro, satın alma kararına ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

PR Plus ve Veri Kiti

MediaCat Cannes'ı ayağınıza getiriyor

MediaCat’in alışılagelen iki eki PR Plus ve Veri Kiti de Temmuz sayısında derginize eşlik ediyor. 15’inci Altın Pusula Ödülleri’nin yanı sıra Cannes Lions’ın PR kategorisine dair bilmeniz gereken her şeyi bulacağınız PR Plus, Sürdürülebilir Kurumsal İletişim kapak konusuyla sizleri selamlıyor.

Geride kalan yıla ait Yılın En Büyükleri, Lovemarks, Cat Report ve Ad*Watch gibi stratejik öneme sahip verileri bir arada bulabileceğiniz Veri Kiti’ni de bir sonraki baskısına kadar referans alacağınızı umuyoruz.

Keyifli okumalar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.