Media Markt afişleri Eskişehir’de kaldırıldı

Media Markt'ın 'Eskişehir Çok Pahalı', 'Eskişehir'de Hiç Seçenek Yok' yazılı reklamları

24.10.2007 - 09:32 | MediaCat

Eskişehir’de 31 Ekimde açılacak alışveriş merkezi içinde mağazası bulunan elektronik eşya satıcısı Media Markt’ın ‘Eskişehir Çok Pahalı’, ‘Eskişehir’de Hiç Seçenek Yok’ yazılı reklamları belediyeler tarafından kaldırıldı.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Cemalettin Sarar, yaptığı açıklamada, 20 Ekimde kentin muhtelif yerlerine ”Eskişehir çok pahalı”, ”Eskişehir’de hiç seçenek yok” ibarelerinin yer aldığı reklam afişlerinin görüldüğünü belirterek, bu reklamla, istihdam yaratan, vergisini veren, rekabet kurallarına uyan, etik ticaretle iştigal eden iş adamların rencide olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile konuyu görüştüklerini ifade eden Sarar, şöyle devam etti:

”Büyükşehir ve Odunpazarı Belediyesi sınırları dahil reklamların kaldırılması sağlandı. Gelişmişlik sıralamasında 3. sırada yer alan Eskişehir’de gelişmişliğe büyük katkısı olan tüccar ve sanayicilere hakaret etmeye kimsenin hakkı yoktur. Reklamları veren firma dahil olmak üzere bu tür etik olmayan kurallara ticaret yapacak şirketlerin odamız üyesi olsalar dahi, dürüst ticaret yapan ahlaklı ticaret erbaplarını hiç kimse rencide ederek aşağılama haddini gösteremez. Ticari terör sergileyen firmalar doğru yolu bulmaya davet edilecek. Reklam veren firma hakkında takipçi olacağız.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.