Medcezir en çok konuşulan dizi olmaya devam ediyor

21-23 Şubat tarihleri arasında Twitter'da en çok konuşulan programlar listesi...

24.02.2014 - 14:37 | MediaCat

Cuma günün tartışmasız galibi, Star’ın gençlik dizisi Medcezir olurken, ikinci sırada Beyaz Show geldi. Sefkat Tepe dizisinin yayını ile ilgili tartışmalar sürerken bir çıkış yaparak üçüncü sırada yer aldı.

Bu Cuma Sosyal TV’de yine Medcezir fırtınası esti.

Yaman’ın eve dönüşüne heyecanlanan fanlar dizinin #evedönmek hastagini Twitter’da Trending Topic yaptı. “Hep günlük güneşlik olacak değil ya ben seni parçalı bulutlu da severim”alıntısını sıkça paylaşan fanlar, “Eylül’e kardeş geliyor galiba” diyerek hep bir ağızdan tahmin yürüttü. Serenay Sarıkaya’nın “Bu aksam #medcezir akşamı…öncesindede minik bir sürpriz #evedönmek” tweet’i Top Tweet olurken, diziye içerik üreten sosyal TV izleyicisinin yüzde 55’i aynı zamanda Beyaz Show’a da içerik üretti.

Beyaz Show bir Cuma klasiği olarak listemizde ikinci sırada yerini aldı. Programın bu haftaki konukları Fettah Can, Halil Sezai ve Sibel Can konuk olurken, programa üretilen içeriğin yüzde 54’ü, Beyaz Show için ilk defa klavye başına geçen sosyal TV izleyicileri tarafından üretildi. Bu akşamın bir başka Trending Topic’i olan #BuAkşamİşinYoksa hastag’ine Beyaz Show takipçilerinden “MEDCEZIR var sonra BEYAZ SHOW var daha ne olsun işin varsa da İPTAL ET” cevabı geldi. @fettahcan program boyunca en çok mention alan hesap olurken, izleyiciler #suaterdembeyazshowa hastag’i ile Beyaz Show’dan isteklerini dile getirdi.

Seftkat Tepe, Cuma günü süre gelen dizinin setinin kapatılması ile ilgili tartışmayla listemizde üçüncü sıraya oturdu. Dizi üzerinden politik tartışmaları devam eden Sosyal TV izleyicileri gün boyunca #muhaberatdevletinehayir, #yalanmansetterörü, #sefkattepeyiyedirmeyiz, #sefkattepekonyadangidemez ve  #sefkattepebahane hastagleri üzerinden içeriklerini paylaştı.

Kardeş Payı yayın gününün ertesinde de Sosyal TV de konuşulmaya devam ederek listemizde dördüncü sırada yerini aldı. Dizi gün boyunca toplamda 1,917 kullanıcıdan 2,128 tweet alarak yayılımda 1,383,295 kullanıcının Twitter akışına ulaştı.

Makina Kafa bu Cuma sosyal TV izleyicileri arasında en çok konuşulan beşinci program oldu. Hakan Hepcan’ın programdan ayrıldığını açıklaması sosyal medyada yankı yaratırken Hepcan’ın “Makina Kafa programi ile yollarimizi ayirdik. Bana kattiklarindan oturu basta Okan Bayulgen ve tum ekibe tesekkurlerimi sunuyorum.” tweet’i Top Tweet oldu. Sosyal TV izleyicilerinin yüzde 59’unu Beyaz Show ile paylaşan Makina Kafa yayılımda 7,468,123 kullanıcının Twitter akışına ulaşarak günün en yüksel yayılımına sahip programı oldu.

Bu Cuma’nın sürprizi ise tematik kanalların dizilerinden  How I Met Your Mother’dan geldi. Listemizde altıncı sıraya kadar yükselen dizide Sosyal TV izleyicisi “Dünyanın en güzel hissi; Sen ona bakarsın ve o sana çoktan bakıyordur.” ve “Olmayacak bir şeyi zorlamaya çalışmaktansa hayatına devam etmek daha iyi” alıntılarını paylaştı. Toplamda 1,909 kullanıcıdan 1,943 Tweet alan dizi, yayılımda 2,456,296 kullanıcıya ulaştı.

Haftasonu Sosyal TV’de Olup Bitenler

Cumartesi günü Sosyal TV’de Fatih Harbiye, Makina Kafa ve Medcezir tartışılmaya devam ederken, Arka Sokaklar ve Yetenek Sizsiniz Türkiye ilk beşte yerini aldı. Yetenek Sizsiniz Türkiye’de Atalay Demirci’nin duyuru Tweet’i “Önemli Duyuru: Yeteneksizsiniz’e Misafir olduk… Bu akşam yayınlanacak sonra vay duymamışım vay görmemişim olmasın…” Top Tweet olurken,  @atalaydemirci1 en çok mention alan hesap oldu. İzleyiciler sıkça “Yetenek Sizsiniz’de rezil olan yarışmacılar dönüşte arkadaş çevresinde nasıl karşılanıyor acaba? Ben dönmem, gider sokaklarda falan yaşarım.” yorumunu paylaşırken, programa içerik üretenlerin yüzde 55’i ilk defa Yetenek Sizsiniz için tweet attı.

Pazar gününün tartışmasız birincisi Güneşi Beklerken oldu. Onun arkasından, ikinci sırada, Fox’un geçen hafta başlayan dizisi ‘O Hayat Benim’ geldi. Toplamda 1,364 kullanıcıdan 3,743 tweet alan dizi, yayılımda 2,329,528 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Show TV’nin Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programı üçüncü haftasında üçüncü sırayı kapatırken, sosyal TV izleyicisi en çok Volkan Konak’tan “Herkesin bir derdi var durur içerisinde#kuzeuinoğlu” alıntısını paylaştı. Atv’nin Doksanlar dizisi nostalji severlerin parmaklarında yeni yayın gününde beşinci sıraya yerleşti. “bu memlekete boyle aile dizileri lazim iste…” diyen hayranlar en çok mention’ı @atvcomtr ve @zeynepanil hesaplarına attı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 21,22,23 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.