Ekmek arası lüks

McDonald's'tan parfüm reklamı klişelerine dadanan bir hamburger reklamı.

24.08.2017 - 11:32 | Arzu Nilay Kocasu

Ekmek arası lüks

McDonald’s Birleşik Krallık, yalnızca seçili lokantalarda sunmak üzere yeni bir hamburger serisi piyasaya sürdü: The Signature Collection.

Bir lüks nesnesi olarak konumlandırdığı yeni ürününü varoluş amacına uygun bir tanıtımla hedef kitlesine duyurmak isteyen marka, bir yandan “koleksiyonun” premium özelliğine işin içine biraz espri katarak vurgu yapmak amacıyla parfüm reklamlarından ilham aldığı bir reklam filmi hazırladı. Parfüm reklamlarında sıkça görmeye alışkın olduğumuz aşırı lüks, gizem ve karikatürleşmiş kadın ve erkek figürlerinin araya The Signature Collection hamburgerleri serpiştirilerek yer aldığı reklam filmi Leo Burnett Londra imzası taşıyor.

Leo Burnett Londra Kreatif Direktörü Peter Heyes reklam filminin hikâyesini şöyle anlatıyor: “McDonald’s’ın premium hamburger serisi The Signature Collection için hazırladığımız kampanyayla çok gurur duyuyoruz. ‘Gündelik lüks’ net bir brief’ti ve bu kampanya bir tutam lüksün yanı sıra McDonald’s’ın ince esprileri ve albenisinden de bolca içeriyor. Titizlikle kurulmuş dengenin mimarı Sonny Londra’nın müthiş yönetmeni Guy Manwaring.”

KÜNYE

  • Reklamveren: McDonald's
  • Reklam Ajansı: Leo Burnett Londra
  • Medya Planlama ve Satınalma Ajansı: OMD, Birleşik Krallık
  • Yapımevi: Sonny Londra
  • Yönetmen: Guy Manwaring
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.