McDonald’s sosyal medyada güçleniyor

McDonald's sosyal medyadaki gücünü özellikle Amerika'da artırma eğilimini girdi. Firma bugüne kadar ilk defa sosyal medya başkanı ataması gerçekleştiriyor...

13.04.2010 - 00:00 | MediaCat

McDonald’s sosyal medyadaki gücünü özellikle Amerika’da artırma eğilimini girdi. 2006 yılından beri McDonald’s’ın sosyal medya projelerini yürüten Rick Wion, firmanın ilk defa oluşturduğu bir pozisyona geçti.

Firmanın sosyal medyadaki dijital gücünü oluşturan Wion, bundan böyle sosyal medya başkanı olarak görevini sürdürecek.

Wion’un bugüne kadar yaptığı işler arasında, iş sürecini sosyal medya kanalı ile desteklemek, müşteri şikayetlerini yönetmek ve hedef gruplara özellikle anne bloggerlara ulaşmak.

Wion bundan böyle McDonald’s’ın Amerika’daki medya ilişkileri takımı ile birlikte çalışacak ve takımı destekleyecek. Wion, bundan böyle dış iletişim ve halkla ilişkiler direktörü Heather Oldani’ye raporlama yapacak.

2006 yılında McDonald’s’a geçmeden önce Interpublic Group bünyesinde yer alan ünlü PR firması GolinHarris’de sosyal medya başkan yardımcısı olarak görev yapan Wion, Unilever, Johnson & Johnson ve BP gibi büyük firmalara sosyal medya stratejileri belirliyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.