McCann’de şok gelişme

Interpublic Group (IPG), son günlerde dünya ve Türkiye medyasında yer alan yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak McCann Worldgroup İstanbul'a bağlı tüm şirketlerin yönetim kurullarını değiştirme kararı aldı.

15.10.2005 - 00:00 | MediaCat

Interpublic Group (IPG), son günlerde dünya ve Türkiye medyasında yer alan yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak McCann Worldgroup İstanbul’a bağlı tüm şirketlerin yönetim kurullarını değiştirme kararı aldı.

Bu doğrultuda McCann Worldgroup Türkiye’nin yönetim kurulu, Pars/McCann-Erickson’ın yönetimini IPG’nin atadığı yeni yönetime devretti. Böylece ajans başkanı Pınar Kılıç’ın görevi de sona ermiş oldu.

Diğer altı şirketin yönetimi mevcut yönetimler tarafından sürdürülüyor ancak önümüzdeki günlerde bu şirketlerin yönetimi de, IPG’nin atadığı yönetim kuruluna devredilecek. Devir işlemi iki tarafın avukatları arasında yapılacak görüşmeler sonunda tamamlanacak.

IPG, 10 yıldır Pars/McCann-Erickson bünyesinde çalışan ve son dört yıldır ajansın genel müdürlüğünü yürüten Tankut Karahan’ı ajansın CEO’su olarak atadı. Karahan, bu görevinde McCann-Erickson Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Sorumlusu Rupert Howell’a bağlı olarak çalışacak.

Geçtiğimiz günlerde The Wall Street Journal’da yer alan bir haberde, yapılan denetimler sonucunda IPG’nin muhasebe kayıtlarında yaklaşık 500 milyon dolarlık bir fazla tespit edildiği, bu fazlanın bir kısmının başta Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere çeşitli IPG ofislerinde yapılan yolsuzluklardan kaynaklandığı iddia edilmişti.

İddiaların Hürriyet gazetesine yansıması üzerine, Pınar Kılıç bir açıklama yapıp söz konusu kayıt fazlasının medya risturnlarından kaynaklandığını söylemişti.

Edinilen bilgiye göre konu hakkında yasal soruşturma başlatıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.