M&C Saatchi’de üst düzey ayrılık

Maurice Saatchi, kurucuları arasında yer aldığı ajanstan muhasebe skandalı nedeniyle ayrıldı.

11.12.2019 - 12:06 | Sencer Uçar

Maurice Saatchi, kurucuları arasında yer aldığı M&C Saatchi’den ayrılma kararı aldı. Saatchi ile birlikte bağımsız direktörler Michael Dobbs, Michael Peat ve Lorna Tilbian de ajanstan ayrıldı.

Maurice Saatchi ve beraberindeki üç ismin ayrılık kararı, PwC tarafından yürütülen ve muhasebe kayıtlarında 15,3 milyon dolarlık yanlış gösterimin tespit edildiği denetimin ardından geldi. Financial Times’a göre, muhasebe kayıtlarındaki yanıltıcı gösterimler ilk olarak 2019 başında, ajansın eski denetçisi KPMG tarafından denetlenen 2018 finansal raporunda ortaya çıkmıştı. Ajans yıl içinde KMPG ile işbirliğini sonlandırmış ve PwC ile çalışmaya başlamıştı.

M&C Saatchi aynı zamanda uzun soluklu müşterisi NatWest’i de yakın zamanda kaybetmişti.

M&C Yönetim Kurulu Başkanı Jeremy Sinclair istifaların kabul edildiğini açıkladı. Sinclair, ajansın yönetim kuruluna başkanlık yapmaya devam edecek. Ajansın diğer ortak kurucuları David Kershaw ve Bill Muirhead ile finans direktörü Mickey Kalifa da ajanstaki mevcut sorumluluklarını sürdürecek.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.