Mayo reklamları kaza yaptırıyormuş

Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, caddelerde yer alan mayo reklamlarına

08.05.2007 - 14:44 | MediaCat

Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, caddelerde yer alan mayo reklamlarına getidikleri yasakla ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Yasakla ilgili yaptıkları savunmada yönetmeliğin ve halktan gelen şikâyetlerin esas alındığını söyledi.

Zeki Triko, Kom, Sunset gibi mayo firmalarının İstanbul caddelerinde mayo reklamı yapamamasına itiraz etmesi üzerine İBB Kentsel Tasarım Müdürü Şule Savaş, “Kararda öncelikle yönetmelik maddeleri uygulanıyor. Ayrıca e-postalarla çok sayıda şikâyet geliyor. Gelen şikâyetlerin çoğunda bu tür görüntüler yüzünden kaza yapıldığı belirtiliyor. Yani üç beş firmanın dışında, bir de halkın şikâyeti var” diye konuştu.

Mayo yasağı konusunda ayrıca halktan gelen karşı şikâyetlerin de büyük rol oynadığını belirten Şule Savaş, “Aslında firmaların kendi binalarının sağır cephelerinde yer alacak reklamlara, ürün cephenin yüzde 50’sini kapatacak şekilde izin veriyoruz. Ama bu tür reklamlar mayo reklamı olunca da yönetmeliğe ve halktan gelen tepkilere takılıyor” dedi. Kentsel Tasarım Müdürlüğü görevine başlamadan önce halktan gelen şikâyetleri duyduğunu belirten Savaş, şunları söyledi: “Göreve geldikten sonra ise bu tür şikâyetleri gözlerimle gördüm. Beyaz Masa’ya gelen pek çok e-postada, müstehcen olarak adlandırılan bu tip görüntülerin kaldırılması yönünde görüş bildiriliyor. Neden olarak da kaza yapmalarını gösteriyorlar” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.