Mayıs ayı magazin gündeminde en popüler isimler

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), magazin ve eğlence dünyasının en popüler isimlerini belirlediği aylık medya araştırmasının sonuçları açıklandı.

30.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), magazin ve eğlence dünyasının en popüler isimlerini belirlediği aylık medya araştırmasının sonuçları açıklandı. Kendinden en çok bahsettiren ünlüler listesinde sürpriz bir çıkış yakalayan Nihat Doğan, bu ay zirveye adını yazdırdı. Aldığı ödülle tüm Türkiye’yi onurlandıran Nuri Bilge Ceylan ve Kral TV müzik ödüllerinde topladığı 7 ödülle adından söz ettiren Tarkan, zirvede yer alan diğer isimler oldu.

MTM, medyada yayınlanan her haberi inceleyerek, eğlence ve sanat dünyasının en medyatik ünlülerini tespit ettiği araştırmasının, Mayıs ayı sonuçları açıklandı. 2 bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yayınlanan haberlerin incelenmesi sonucu hazırlanan rapora göre, Türkiye’nin en çok konuştuğu ünlüler listesinde zirveye Nihat Doğan yerleşti.

Nihat Doğan en popüler isim

Her ay düzenli olarak hazırlanan raporun sonuçlarına göre; Mayıs ayına damgasını vuran isim Nihat Doğan oldu. Ekranların yeni fenomeni Nihat Doğan, İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar, Sezen Aksu, Tarkan gibi magazin dünyasının en çok konuşulan isimlerini geride bırakarak zirveye yerleşti. Survivor’daki performansı ve çarpıcı yorumlamalarıyla adından sıkça söz ettiren Doğan, gazete, dergi, TV kanalları toplamında 2 bin 792 haber ve yazıda yer aldı. Nihat Doğan, 5 saate yakın süreyle ekranlarda kaldı.

Tatlıses yine çok konuşuldu

Mart ayında yaşadığı talihsiz olayla medyanın odağında olan İbrahim Tatlıses, Mayıs ayında da gündemdeki yerini korumaya devam etti. Geçtiğimiz aya oranla haber sayısı yüzde 63 azalmasına rağmen, listede ikinci sıraya yerleşen Tatlıses, gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde toplam, 1.860 haber ve yazıya konu edildi. Sağlık durumuna ilişkin yorumlarla medyada sıkça yer alan Tatlıses’in, toplamda ekranda kalma süresi ise 8 saate ulaştı. Tatlıses, ekranlarda en uzun süreyle yer alan isim oldu.

Hülya Avşar gündemdeki yerini koruyor

Mayıs ayında en çok konuşulan üçüncü ünlü, Hülya Avşar’dı. Ay boyunca yaptığı her açıklamayla adından söz ettirmeyi başaran Avşar kızı, üç mecranın toplamında 1.668 haber ve yazıya konu edildi. Ayşe Özyılmazel ve Tarkan’la girdiği polemiklerle magazin dünyasının ilgisini çeken Hülya Avşar, 6 saate yakın süreyle ekranlarda kaldı.

Nuri Bilge Ceylan ödülle gündeme geldi

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan bir diğer ismi, Nuri Bilge Ceylan oldu. “Bir zamanlar Anadolu’da” filmiyle Cannes’da jüri büyük ödülünü kazanan Ceylan, tüm Türkiye’yi gururlandırdı. Aldığı ödülle, Türk halkı kadar, medyanın da yakın markajına giren Ceylan, en medyatikler listesinde dördüncü sıraya yerleşti. Başarılı yönetmen, gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinin toplamında 1.631 haber ve yazıya konu edildi.

Tarkan müzik ödüllerini topladı

17. Kral TV Müzik ödüllerinde 7 farklı dalda ödül toplayan Tarkan, Mayıs ayının en çok konuşulan bir diğer ünlüsü oldu. Ödül törenlerine katılmamasıyla bilinen Tarkan, gecede sahne de alırken, ay boyunca toplam 1.610 haber ve yazıda yer aldı.

MTM’ nin raporuna göre, Geçtiğimiz ayın dikkat çeken bir diğer ismi de Demet Akalın oldu. Çıkardığı albüm ve tanıtımlarıyla magazin basının markajına giren Akalın, toplam 1.320 habere konu edildi. Akalın’a ilgi önceki aya göre yüzde 52 artış gösterdi.

Mayıs ayında en çok konuşulan ünlüler

1. Nihat Doğan (2.792 haber/yazı)

2. İbrahim Tatlıses (1.860 haber/yazı)

3. Hülya Avşar (1.668 haber/yazı)

4. Nuri Bilge Ceylan (1.631 haber/yazı)

5. Tarkan Tevetoğlu (1.610 haber/yazı)

6. Acun Ilıcalı (1.592 haber/yazı)

7. Ajda Pekkan (1.323 haber/yazı)

8. Demet Akalın (1.320 haber/yazı)

9. Sezen Aksu (1.299 haber/yazı)

10. Cem Yılmaz (1.276 haber/yazı)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.