Mavi’den ‘organik marka sözcülüğü’ denemesi

Mavi kullanıcıları ilovemavi'de buluşuyor.

26.01.2016 - 16:09 | MediaCat

Mavi'den 'organik marka sözcülüğü' denemesi

15 farklı platformdan her gün 2,7 milyon gençle iletişim kuran Mavi, dijital mecralarda gerçekleştirdiği projelere bir yenisini ekledi: ilovemavi.com

Katılımcılarının siteye üye olduktan sonra Mavi markalı ürünleriyle çektikleri fotoğraflarını paylaşarak birer Mavi elçisine dönüştükleri projeyle sektöre bir “social commerce” deneyimi yaşattıklarını söyleyen Mavi Pazarlama Direktörü Serpil Berkan bu alanda Türkiye’deki öncü markalardan olduğunu belirttiği Mavi’nin yeni dijital projesinin doğasında, diğer tüm iletişimlere kıyasla üç kat daha etkili olan organik marka sözcülüğünün yattığını açıklıyor.

Mavi'den 'organik marka sözcülüğü' denemesi

Stil paylaşımlarının yanı sıra kullanıcıların birbirlerini takip edebildikleri ve başkalarının üstünde gördükleri Mavi ürünlerini anında satın alabildikleri sitede, ayrıca, her ay birer kadın ve erkek kullanıcı, fotoğraflarının beğenilme oranı ve Mavi jürisinin seçimi sonucunda “Ayın Stili” ödülünü alarak hediye kazanma fırsatına erişiyorlar.

Fotoğrafların yanı sıra Spotify işbirliğiyle hayat bulan bir müzik bölümüne ve kullanıcılara özel içeriklerin yer aldığı bir blog bölümüne sahip olan siteye yakında “Aşık Oldum” ve “Bana Sor” gibi yeni bölümler eklemeyi ve projeyi bir adım ileriye götürerek bir akıllı cihaz uygulaması geliştirmeyi planlayan markanın taze platformu ilovemavi, yayına girişini takip eden birkaç hafta içinde 150 bine yakın ziyaretçiye ve site içinde yaklaşık 2 bin fotoğraf paylaşımına ulaşmayı başarmış. Marka, platformun ilk üç ay içinde 600 binden fazla kullanıcıya ulaşmasını ve 10 bini aşkın stil paylaşımı yapılmasını hedefliyor.

Mavi'den 'organik marka sözcülüğü' denemesi
Dijitalde Mavi
  • Mavi, Facebook’ta 1,6 milyon, Twitter’da 167 bin, Instagram’da 405 bin, Tumblr’da 149 bin, Google+’da 441 bin olmak üzere, 2,7 milyon kullanıcıyla iletişim kuruyor.
  • Mavi’nin dijital dünyadan aldığı bir içgörüyle yarattığı Vini hikâyesi, 4 Felis ve 1 başarı ödülü kazandı.
  • Snapchat’i Türkiye’de ilk kullanan markalardan Mavi, reklam yıldızları Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin’le Snapchat üzerindeki ilk röportajı gerçekleştirdi. Röportaj ilk birkaç saat içinde 150 binden fazla görüntülenmeye ulaştı.
  • Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin’li reklam basın toplantısı Türkiye’de Periscope’tan yayınlanan ilk lansman oldu.
  • #aşıkoldum etiketi sahiplenerek tasarlanan Sevgililer Günü kampanyası, 100 binin üzerinde paylaşımla en etkili Sevgililer Günü projesi oldu.
  • Google Türkiye işbirliğinde ve Google+ hangout ile canlı yayınlanan ve 65 bin kişiye ulaşan Chalayan/Mavi lansmanı Google’ın “global case study”leri arasında.
  • Adriana Lima’lı reklam filmi lansmanında Facebook hayranlarının tıklarıyla görüntülenmeye açılan reklam filmi dört saat içinde 221 bin kez tıklandı.
  • Mavi Tumblr’daki 150 bin hayranı sayesinde, Global Tumblr’ın “spotlight” markalar bölümüne giren ilk ve tek Türk moda markası ve 2009 yılında Türkiye’de defilesini internet üzerinden canlı yayınlayan ilk marka olmasının yanı sıra dijital platformlardaki tasarım yarışmalarına ek olarak Tweetwall, Kinect, Sharebug gibi yeni teknolojileri  ve Mavi mağazalarını işin içine dahil ederek pek çok yaratıcı ve yenilikçi kurgu hayata geçirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.