MasterCard Avrupa ikinci çeyrekte de büyümeye devam etti

MasterCard Avrupa, Avrupa bölgesinin 2009 yılı ikinci çeyrek faaliyet sonuçlarını bugün açıkladı. Avrupalı tüketicilerin...

04.08.2009 - 13:04 | MediaCat

MasterCard Avrupa, Avrupa bölgesinin 2009 yılı ikinci çeyrek faaliyet sonuçlarını bugün açıkladı. Avrupalı tüketicilerin, MasterCard® logolu kartlarını ekonomideki çalkantılı duruma rağmen alışverişlerde geçen yıla göre %7,2 daha fazla kullanması, MasterCard Avrupa için bu çeyreğin de başarılı geçmesine neden oldu.

MasterCard Avrupa Başkanı Javier Perez, “Geride bıraktığımız çeyrekte, finans kurumları ve önde gelen perakendecilerle güçlü ortaklıklar kurmaya devam ederken, müşteri odaklı stratejimize uygun olarak, üye finans kurumlarımızın kart programlarına kattığımız değeri artırmak için fırsatlar oluşturduk. Avrupalı kart sahipleri de sunduğumuz rahatlık, kontrol, güvenlik ve ödeme kolaylıkları nedeniyle, ekonomik küçülmeye rağmen, MasterCard logolu kartlarını bir yıl önceye göre daha çok kullandı” dedi.

MasterCard ikinci çeyrekte Avrupa’da çok sayıda önemli anlaşmaya imza attı. Perez konuşmasının devamında, “Banka kartlarından kredi kartlarına, ön-ödemeli kartlardan temassız MasterCard® PayPass™’e endüstri lideri yenilikçi ürünlerimizle kart sahiplerinin gereksinimlerine cevap vererek bir çok başarılı anlaşmaya imza attık. Böylelikle Atlantik Okyanusu’ndan Rusya’nın doğu sınırlarına yayılan bölgede elektronik ödeme sistemlerinin daha da yayılmasını sağladık” dedi.

Avrupa Sonuçları

2009’un ikinci çeyreğinde, MasterCard Avrupa, 2008 yılının ikinci çeyreğine göre, brüt dolar hacminde %2,1, alışveriş hacminde %3,0, alışveriş işlemlerinde %7,2, nakit işlemlerde %4,4 oranında büyüme gösterdi. 1 Nisan – 30 Haziran tarihleri arasında, Avrupalı kart sahipleri, MasterCard logolu kredi kartları ile (internet üzerinden olanlar da dahil) toplam 1,7 milyar adet alışveriş işlemi gerçekleştirdi.

30 Haziran tarihi itibari ile, Avrupa genelindeki MasterCard üyesi finans kurumları tarafından basılan MasterCard kartların sayısı (Maestro® and Cirrus® hariç), 2008 yılının aynı çeyreğine göre %3,8 artışla 196 milyona ulaştı. Avrupalı kart sahipleri MasterCard kartlarını, Avrupa’da 8,6 milyon, dünya genelinde de (internet de dahil) 29,4 milyon üye işyerinde kullanabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.