Mart’da deprem ve isyan haberleri gündemde

Geçtiğimiz Mart ayı son yıllarda dünyada en çok insan ölümlerinin yaşandığı aylardan biri olarak tarihe geçti.

31.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz Mart ayı son yıllarda dünyada en çok insan ölümlerinin yaşandığı aylardan biri olarak tarihe geçti. Medya Takip Şirketi Interpress’in yaptığı araştırmaya göre; Kuzey Afrika ile Orta Doğu’da süren karışıklıklar ve halk isyanları neticesinde binlerce insan hayatını kaybederken, Japonya’da gerçekleşen depremdeki ölüm ve kayıplar Mart ayına damgasını vurdu.

Interpress’in ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile dergileri tarayarak yaptığı araştırmada, geçtiğimiz ay en çok Japonya’da meydana gelen büyük deprem felaketinin haber olduğu belirlendi. Ay boyunca Japonya’daki deprem ve sonrasında kıyıyı vuran tsunami ile nükleer santralde yaşanan sızıntıyı haber yapan yazılı basın, toplam 5 bin 749 defa olaya sayfalarında yer verdi.

Libya İsyanı gündemde ikinci sırada yer aldı

Mart ayını kapsayan Interpress araştırması en çok haber olan ikinci konunun Libya’da yaşanan halk ayaklanması olduğunu ortaya koydu. Geçtiğimiz ay yazılı basının ilk sayfalarında manşetten de yayınlanan toplam 2 bin 684 haber, geçtiğimiz ay neredeyse her gün sayfalarda kendine yer buldu.

Ekonominin gündeminde TÜSİAD’ın açıklamaları vardı

Geçen ayın ekonomi gündeminde en çok haber Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) hakkında çıktığı belirlendi. Basında bir ayda yayınlanan bin 230’u aşkın TÜSİAD haberinin yarısından fazlası ise, ayın üçüncü haftasında açıklanan ve seçim sonrası gündemin ilk maddesinin yeni anayasa düzenlenmeleri olması gerektiğinin açıklandığı toplantı üzerine yoğunlaştığı belirlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.