Mart ayında en çok Irak ve AB konuşuldu

Medya Takip Merkezi’nin yaptığı medya analizine

11.04.2007 - 11:27 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin yaptığı medya analizine göre, Irak, gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde toplam 21 bin 835 habere konu olurken, 200 saate yakın da TV ekranlarında yer aldı. Avrupa Birliği’ne ait haber sayısında Şubat ayına oranla artış gözlendi. AB, medyada 20 bin 154 habere konu olurken, TV ekranlarında 102 saate yakın gösterildi.

Irak ve AB dışında, küresel ısınma konusunun da gündemdeki yerini korumaya devam ettiği belirlendi. Küresel ısınmanın iklim değişikliğine olan etkisinin Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nda tartışılması, medyanın bu konuya olan ilgisinin artmasını sağladı.

Ayrıca Cumhuriyet Gazetesi’nin ‘Tehlikenin Farkında mısınız? Cumhuriyetinize Sahip Çıkın!’ sloganıyla yayınlanan reklamı da yarattığı tartışmaya Mart ayında medyanın gündemindeydi. . Cumhuriyet Gazetesi Mart ayı toplamında 21 saate yakın ekranlarda kaldı.

Youtube’da yayınlanan bir videoda Atatürk’e hakaret edildiği iddia edilmiş ve youtube’un yayını bir süre durdurulmuştu. Gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerine 884 kez konu olan Youtube’a, dünya basını da büyük ilgi gösterdi.

AKM’nin yıkılacağı tartışmaları ve Kadir Has’ın ölümü de Mart ayında gündemi meşgul eden konular arasındaydı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.