Marshall’dan yılın renk trendleri

Marshall düzenlediği basın toplantısıyla tüketicinin renk tercihlerini ve ardındaki psikolojiyi paylaştı.

06.02.2019 - 13:59 | Tuğba Özögretmen

Marshall'dan yılın renk trendleri

Marshall bugün basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda yılın renk trendlerini; kreatifler, renk uzmanları ve sosyal psikologlarla birlikte belirledikleri ColourFutures 2019’un sonuçlarını, renklerin dönüştürücü gücünü ve renklere dair küresel içgörüleri paylaştı.

Marshall'dan yılın renk trendleriToplantıda söz alan Marshall İletişim Müdürü Betül Değirmenci, 2019 yılının rengini “baharatlı bal” olarak açıkladı. Tüketicinin renk taleplerinin yıldan yıla nasıl değiştiğini de anlatan Değirmenci, 2017’de kişilerin dinginlik arayışında olduklarını, 2018’deyse bir nevi sığınak arayan ve sıcaklık ihtiyacı içinde olan bir profil sergilediklerini ve renk tercihlerini de buna göre yaptıklarını anlattı.

AkzoNobel Marshall Global Estetik Merkezi’nin değerlendirmeleriyle oluşan ColourFutures 2019 raporuna göre, 2019 yılının ruhu “iyimserlik” olarak belirlendi. Bu ruhun evlere olan yansımasını Değirmenci, “İnsanlar kendilerini enerjik ve harekete hazır hissediyorlar. Farkındalık duygusunu yansıtan, iyimserlik ruhumuzu kucaklayan bir alan yaratmak istiyoruz” diyerek anlattı.

Marshall'dan yılın renk trendleri

Marshall'dan yılın renk trendleri

Rapora göre iyimserlik temasından doğan dört farklı “mood” meydana getirildi. Buna göre 2019’daki tüketici tercihleri bu dört mood üzerinden şekillenecek:

Mood 1: İnsanlar düşünmek istiyor. Netlik kazanmak, kendilerine güvenmek, özgürlük duygusunu beslemek ve kendi gerçeğini bulmak.
Mood 2: İnsanlar hayal etmek istiyor. Dinginlik arayışı ile içindeki çocuğa ulaşarak “farzetme” duygusunu açığa çıkarmak istiyor.
Mood 3: İnsanlar sevmek istiyor. Şefkati hissederek, sevgi göstererek ve kendilerini de severek, bağlantı ve aidiyet içinde olmak istiyor.
Mood 4: İnsanlar harekete geçmek istiyor. Enerjik ve farkındalıkla, daha odaklı düşünerek değişimin kendisi olmak istiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.