Marmara İletişim Fakültesi inşaatı tamamlandı

İhale mevzuatındaki engeller ve bürokratik aksaklıklar yüzünden iki yıldır devam eden Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi deprem güçlendirme çalışmaları sona erdi.

01.10.2003 - 00:00 | MediaCat

İhale mevzuatındaki engeller ve bürokratik aksaklıklar yüzünden iki yıldır devam eden Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi deprem güçlendirme çalışmaları sona erdi.

Okul binası 6 Ekim Pazartesi günü yeni ders yılına başlayacak şekilde hazırlandı. Fakülte dekanı Prof. Dr. Alaeddin Asna, öğretim kadrosu ve idari birimlerin yeni odalarına yerleştiklerini, sınıf donanımlarının tamamlandığını, doğalgaz, elektrik, kantin gibi sorunların bu hafta içinde çözümleneceğini söyledi. Prof. Dr. Asna öğrencilerin iki yıl yaşadıkları güçlükleri geride bırakarak çağdaş eğitim olanaklarına kavuştuklarını, yenilenmiş binada 11 derslik dışında sinema salonu, televizyon ve radyo stüdyosu, kütüphane ve öğrenci kantini bulunduğunu, yandaki Diş Hekimliği Fakültesi inşaatı tamamlandıktan sonra bahçe düzenlemesine başlanacağını belirtti.

1992 yılında İletişim Fakültesi adını alan eski Basın Yayın Yüksek Okulu, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Radyo-Televizyon bölümlerinden oluşuyor. Lisans dışında yüksek lisans, tezsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi de veren okulda yaklaşık 2000 kayıtlı öğrenci bulunuyor. Mezunları arasında Türk medyasının, halkla ilişkiler kuruluşlarının ve reklam ajanslarının pek çok üst düzey yöneticisinin de bulunduğu Marmara İletişim Fakültesi?nin birinci sınıfında ingilizce hazırlık eğitimi de veriliyor.

Ülkedeki iletişim fakültelerinin en eskilerinden biri olan Marmara İletişim?in akademik kadrosunda 18 profesör, 3 doçent, 27 yardımcı doçent, 30 araştırma görevlisi, 1 uzman, 10 okutman ve 8 öğretim görevlisi bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.