MediaCat

Markaların gizli silahı ünlüler

Türkiye’nin en güvenilen ünlülerinin reklam filmleri karşınızda.

Markaların gizli silahı ünlüler

Paranızı koyacağınız bankaya nasıl karar veriyorsunuz? Faizine mi bakıyorsunuz yoksa köklü geçmişine mi? Benzin alacaksınız diyelim, yakın olanı mı yoksa fizana da gidecek olsanız tuvaleti temiz olanı mı tercih etmeye çalışıyorsunuz? En basitinden bir şişe su alırken neden “o” markaya yöneliyorsunuz?

Tek bir neden olmamakla birlikte markayı tercih edilir kılan etkenlerde başrolü “güven” oynuyor. Markalar tüketici tercihlerinde en önde olabilmek için birçok yönteme başvuruyor. Markaların bu yöntemler arasındaki gizli silahı ise “ünlü kullanımı”.

Biz de, MediaCat ve Ipsos işbirliğiyle hazırlanan Celebrity Güven Endeksi’nden hareketle, Türkiye’nin en güvenilir ünlülerinin reklam geçmişlerini mercek altına yatırdık. Şubat, Nisan, Temmuz ve Ekim 2015’te gerçekleştirilen endeks 15 yaş üstü 4 bin 800 kişiyle CATI (Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmeleri) tekniği kullanılarak oluşturuldu. Tüketicilere yöneltilen “Hangi ünlü kişinin tavsiyesi/önerisi sizin marka tercihinizde etkili olur” sorusunun cevabını arayan Celebrity Güven Endeksi’ne göre 2015’in güven veren ünlüleri sıralamasında Cem Yılmaz, Murat Boz, Kenan İmirzalıoğlu, Acun Ilıcalı, Kıvanç Tatlıtuğ, Gülben Ergen, Kadir İnanır, Hülya Avşar, Uğur Dündar ve Orhan Gencebay ilk 10’da yer alıyor.

Cem Yılmaz

Celebrity Güven Endeksi’nde ilk sırada yer alan isim Cem Yılmaz esprilerinin yanı sıra reklam filmlerinde de unutulmaz repliklere imza attı. İlk olarak 1997 yılında Panasonic markasının reklam yüzü oldu. Ardından Mavi Jeans, Opet, Doritos, Telsim, Türk Telekom ve İş Bankası gibi markaların reklam yüzü olarak serüvenini devam ettirdi. Cem Yılmaz, oyunculuk başarısının yanı sıra Servet Bey’i canladırdığı “İş Bankası İlk Reklam Filmi”ni de kendisi yönetti.

Doritos

Opet

İş Bankası

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.