Markalar Twitter’da cilveleşiyor

Twitter atışmalarının son kahramanları Pepsi ve Oreo.

27.11.2013 - 11:26 | Tuğba Özögretmen

Twitter markalar için gerçek zamanlı bir pazarlama cenneti olmasının yanı sıra yeni bir trende de ev sahipliği yapıyor. Bugünlerde Twitter’da sıradan bireyler gibi hareket etmekten çekinmeyen markalar birbirlerine laf atmaktan ve birbirlerini kızdıracak videolar çekip yayınlamaktan geri kalmıyor.

Site birkaç ay önce, Kit-Kat ve Oreo arasında geçen Tic-Tac-Toe düellosuna sahne olmuştu. Twitter’da eş zamanlı pazarlamanın oyun kurucularından biri olan Oreo’nun ikinci vakası dün Taco Bell ile yaşandı. Çekişmenin kahramanlarından Oreo, kremasının arasına koyduğu malzemelerle mini bir taco hazırladığı Vine videosunu ‘Bunun için bize teşekkür edeceksin’ yazarak Twitter hesabından Taco Bell’e gönderdi. Markaya ‘Taco yapmayı bizi bırak’ yazarak cevap veren Taco Bell’e, Oreo’nun cevabı ise gecikmedi: Şükran Günü’nde açık olduğundan emin olamadık, bir B planına ihtiyacımız vardı.

Dün Twitter’da, takipçilerine eğlence dolu dakikalar yaşatan diğer iki marka Pepsi ve ABD’li restoran zinciri Applebee’s oldu. Applebee’s’in bir hamburger fotoğrafı paylaştığı tweet’ine karşılık Pepsi, ‘Mmm… Buna en iyi ne eşlik eder biliyor musun?’ diyerek bir bardak Pepsi fotoğrafıyla yanıt verdi. Ardından ikili arasında gelişen sohbet Pepplebee’s adında yeni bir marka yaratmaya kadar gitti. Öyle ki, Applebee’s bu marka için bir logo tasarlayarak hesabından paylaştı.

 

 

 

 

 

 

Mart ayında Kit-Kat ve Oreo takipçilerinden Laura Ellen isimli kullanıcının attığı tweet, iki marka arasında eğlenceli bir sohbetle sona ermişti. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.