Markalar ilk kez Felis’te

Başvuru döneminde sona yaklaşılan Felis'e bu yıl markalar da başvurabiliyor.

16.09.2015 - 17:15 | MediaCat

Pelin Özkan: Felis 2015 jüri başkanları

19-20 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek törenlerle 10’uncu kez sahiplerini bulacak olan MediaCat Felis Ödülleri’nde başvuru sürecinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldı. 18 Eylül’e kadar başvurulara açık olan MediaCat Felis Ödülleri’nde bu yıl jüri üyeleri 13 bölüm üzerinden sayısız işi değerlendirecek.

Geçtiğimiz yıl 4 ana bölüm üzerinden şekillenen yarışma bu yıl itibarıyla genişleyen yapısı ile yoluna devam ediyor. Bu 13 bölüm arasında markaların da başvurabilecekleri alanlar bulunuyor. Felis 2015’in ödüllere ev sahipliği yapacak bölümlerinin isimlerini ve detaylarını başvuru süresini kaçırmamanız için bir kez daha hatırlatıyoruz.

Açıkhava

Evden dışarı adımınızı attığınız esnada başlayan en yaratıcı iletişim çalışmaları değerlendirilecek. Geleneksel ve yenilikçi açıkhava ünitelerinde yer alan çalışmalar yaratıcı fikir ve kusursuz uygulamalarıyla yarışacak.

Basın

Gazete ve dergiler için kurgulanmış ilan ve kampanyalar değerlendirilecek. Basılı mecralardaki ilanlar ya da basılı mecralar özelinde birden çok versiyonu bulunan kampanyalar yarışacak.

Dijital

Teknoloji ve yaratıcılığı bir araya getiren, markalar için en başarılı dijital çözümler değerlendirilecek. Çevrimiçi, dijital ve teknolojik çözümlerle marka değerini yükselten işler yarışacak.

Doğrudan Pazarlama

Belirlenmiş hedef kitlesine doğrudan ulaşmak üzere tasarlanmış projeler değerlendirilecek. Hedef kitlenin davranışlarına odaklanan ve etki yaratan yaratıcı doğrudan pazarlama kampanyaları değerlendirilecek.

Film

Televizyon ekranı, sinema ve diğer alternatif ekranlar için üretilmiş reklam filmleri değerlendirilecek. Reklam filmleri; içeriğindeki yaratıcı fikir ve uygulamadaki kaliteleriyle yarışacak.

Film Craft

Reklam filmi üretimi sürecindeki kalite ve estetik değerlendirilecek. Reklam filminin sahip olduğu yaratıcı fikri besleyen, fikre fazladan bir şeyler katan ve bunu uygulanabilir biçimde başaran işler yarışacak.

Markalı İçerik ve Eğlence

Bir marka için ya da tarafından yaratılan veya markanın başarılı biçimde entegre olduğu yaratıcı projeler değerlendirilecek. Hâlihazırda var olan içeriklere başarıyla giren projelerle, bir marka için üretilmiş özgün içerikler yarışacak. Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü’ne marka, ajans veya medya kanalı olarak başvurmak mümkün.

Medya

Bir markanın hedef kitlesine ulaşmasında sergilenen yaratıcı medya kullanımı değerlendirilecek. Seçilen bir ya da birden fazla mecranın doğasına uygun yaratıcı kullanımıyla, yaratılmış, inovatif yeni mecralardaki çalışmalar da bu kategoride yarışacak.

Mobil

Bir mobil cihazda çalışan, mobil cihazlar için tasarlanmış uygulama, proje ve siteler değerlendirilecek. Mobil teknoloji ve yaratıcılığı bir arada, kitlesine ulaşmakta en iyi kullanan çalışmalar yarışacak.

PR

PR disiplininin, markanın ulaşmak istediği kitleyle arasındaki bağı inşa etmedeki yaratıcı kullanımı değerlendirilecek. Ürün, marka ya da organizasyonların kitlesiyle arasındaki bağı kuran en yaratıcı halkla ilişkiler kampanyaları ve taktikleri yarışacak.

Promo ve Aktivasyon

Hedef kitlesinden hemen karşılık almaya yönelik tasarlanmış projeler değerlendirilecek. Dijital ortamların da dâhil olduğu, aktiviteler, mekân içi uygulamalar, yarışmalar, numune dağıtımları vb. projeler yarışacak.

Radyo

Yarışmaya başvuran, radyo mecrası için üretilmiş reklamlar arasından bir tanesi jüri tarafından yılın en yaratıcı radyo reklamı olarak seçilecek.

Tasarım

Tasarım alanında yıl boyunca boy gösteren en taze ve en yaratıcı çalışmalar değerlendirilecek.