MediaCat

Markalar dünyasının bir numarası Google

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan Millward Brown tarafından Financial Times’ın işbirliğiyle yapılan “BRANDZ Top 100 En Güçlü Markalar Sıralaması” araştırması sonuçlandı.

Markalar dünyasının bir numarası Google

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan Millward Brown tarafından Financial Times’ın işbirliğiyle yapılan ‘BRANDZ Top 100 En Güçlü Markalar Sıralaması’ araştırması sonuçlandı.

Geçen yılki araştırmada yedinci olan Google, bu sene 66.434 milyon Amerikan Dolarlık marka değeriyle birinci sıraya yerleşti. İkinci sırada General Electric (61,880 milyon USD) yer alırken 2006 yılında zirvede yer alan Microsoft (54,951 milyon USD) 3. sıraya geriledi. Bu üç şirketi ise 44.134 milyon dolarlık marka değeri ile Coca-Cola takip etti.

Araştırma sırasında, yükselen markaların teknolojiyi yakından takip ettiklerini, kurumsal sosyal sorumluluk projelerine önem verdikleri görülürken, fast-food markası olan Burger King, sağlığına önem veren tüketicileri düşünerek yüzde 63’lük bir ilerleme kaydetti.

Dünya genelinde 39 bin markayı kapsayan araştırmada şirketlerin değeri Amerikan Doları üzerinden ölçüldü. Araştırmayla ilgili açıklama yapan Millward Brown şirketinin CEO’su, “Bu seneki BRANDZ Top 100 sıralamasındaki başarı hikayeleri, kazanan markaların pazardaki eğilimleri çok daha etkili bir biçimde değerlendirerek ticari değer yarattıklarını göstermektedir. Güçlü markalar yeni gelir kaynaklarına ulaşmak ve işlerinin piyasadaki değişikliklere duyarlı olmasına yardımcı olmak için fırsatları değerlendirme yeteneğine sahiptir” şeklinde konuştu.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.