Markafoni Güney Afrikalı Naspers’a gitti

markafoni’nin hisselerinin yüzde 70’e yakını, 129 ülkede faaliyet gösteren, 23 milyar dolarlık multimedya devi Naspers’a bağlı MIH - Allegro tarafından satın alındı.

07.07.2011 - 00:00 | MediaCat

markafoni’nin hisselerinin yüzde 70’e yakını, 129 ülkede faaliyet gösteren, 23 milyar dolarlık multimedya devi Naspers’a bağlı MIH – Allegro tarafından satın alındı.

Naspers, sahip olduğu MIH – Allegro şirketi aracılığıyla markafoni’nin hisselerinin yüzde 70’e yakınını satın alarak Türk internet dünyasına giriş yaptı. MIH – Allegro’nun gerçekleştirdiği satınalma, markafoni Türkiye, markafoni Ukrayna ve markafoni grup şirketleri bünyesinde bulunan online ayakkabı mağazası Zizigo’yu içeriyor.

Türk internet dünyasını hareketlendirecek bu gelişme halihazırda Türkiye’nin yanı sıra Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan’da da faaliyet göstermekte olan markafoni’nin 129 ülkede faaliyet gösteren Naspers’ın geniş ağından yararlanmasına imkan vererek global bir marka olma sürecini hızlandırması açısından önem taşıyor.

Söz konusu satınalmanın ardından markafoni’nin hisse yapısında da değişiklik oldu. Kurucu ortaklar haricindeki eski yatırımcıların çekilmesiyle beraber, markafoni’nin hisseleri, markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, markafoni Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Tatari, markafoni Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Emre Sarı ve MIH-Allegro arasında paylaşılmış oldu. Ancak hisse dağılımındaki bu değişiklik, yönetimi etkilemeyecek. Eskiden olduğu gibi yönetimin başında markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, markafoni Yönetim Kurulu Üyeleri Tolga Tatari ve Ahmet Emre Sarı olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.