Marka olsalar ne olurlardı

Araştırma şirketi Penn, Schoen & Berland ABD'de 1.262 kişiyle görüşerek, Bush ve Kerry ile markalar arasında ilişki kurmalarını istemiş.

03.09.2004 - 00:00 | MediaCat

Araştırma şirketi Penn, Schoen & Berland ABD’de 1.262 kişiyle görüşerek, Bush ve Kerry ile markalar arasında ilişki kurmalarını istemiş.

Sonuçlara bakılırsa, Kerry, Starbucks ve BMW gibi, – haberi veren Brand Republic’in yorumuyla – “elit” markalara yakınken, Bush, Dunkin’ Donuts ve Kmart gibi biraz daha alt pazara yönelik markalara yakın duruyor.

Tabii bu işin bir yanı. Öte yanda, Bush’u güvenilirliği ve katı tabiatı nedeniyle IBM ve Ford’a benzetenler de var. Araştırma, gençliği ve yüksek kalitesi nedeniyle Kerry ile Heineken ve Apple arasında da bağ kurulduğunu gösteriyor.

Araştırma şirketi yetkilileri Bush ile ilişkilendirilen markaların genellikle büyük ve olgun, kategori liderleri olduğuna, Kerry’yle bağlantılandırılanların ise daha çok gelişme ve büyüme potansiyeline sahip markalar olduguna dikkat çekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.