Marka ve influencer ilişkisine dair

Brand Week Istanbul'un ikinci gününde bir markanın influencer olması ve dijital dönüşümün yarattığı ekonomi konuşuldu.

07.11.2017 - 15:55 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Marka ve influencer ilişkisine dair

Brand Week Istanbul bu yıl iş partneri YouTube’un katkılarıyla düzenlenen YouTube Sahnesi’yle Meydan Fuaye’de üç gün boyunca özel oturumlara sahne olacak. Programın ilk gününde öne çıkan oturumlardan biri ise Molped’in sponsorluğunda gerçekleşen Markanın Influencer Olması oturumuydu. Katılımcılar bir markanın influencer olma durumunu, bu konuda başarılı bir işbirliği ortaya koyan Hayat Kimya Ev Bakım ve Hijyenik Ped Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, Influencer Duygu Özaslan, Hayat Kimya Dijital Pazarlama Müdürü İbrahim Can Koç ve Muse Istanbul CEO Serdar Ekrem Şirin’den dinledi.

Molped’in yakın arkadaşlığı sahiplendiği Dünya Tek Biz İkimiz kampanyasının konu edinildiği oturumda kampanyanın amacı ve stratejisiyle birlikte marka ve influencer ilişkisi konuşuldu. Kampanyayı farklı kılan nokta YouTube kanalı üzerinden Duygu Özaslan ile yürütülen işbirliğiydi. Kampanyanın dijital stratejisine yönelik bilgiler paylaşan İbrahim Can Koç, “Influencer’ı ilk kullanan biz değiliz ama oyunu tersine çevirdik. Kanalı daha ‘native’ içeriklerin yapılması üzerine kurguladık. Üstelik bunu marka olarak değil, genç kızların sevdiği bir isim olmasını istedik. O noktada ilk Duygu ile yola çıktık.”

Dijital dönüşümün yarattığı ekonomi

İnovasyonun altın formülünden gıda trendlerine, dikkat ekonomisinde kazanan stratejilerden büyük veri çağında marka inşa etmeye kadar pek çok konuya sahne olan etkinliğin önemli konularından biri de ekonomi oldu. BloombergHT TV Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran, BloombergHT Radio Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen, BloombergHT Program Sunucusu Aslı Şafak, BloombergHT Ekonomi Koordinatörü Gökhan Şen’in konuk oldukları Dijital Dönüşümüm Ekonomisi adlı oturumda operasyonlardan müşteri etkileşimine, çalışan yönetiminden tedarik zincirine kadar tüm iş süreçlerini baştan aşağı etkileyen dijital dönüşümün yarattığı ekonomi tartışıldı.

Marka ve influencer ilişkisine dair

7 bin dolar bitcoin, dijital ve kripto paralar… Tüm para birimlerinin hikayesinin özünü aslında blockchain oluşturuyor. Bunların hiçbirinin yatırım aracı olmadığının ama görmezden de gelinemeyeceğinin söylendiği oturum, “blockchain nedir, dijital paralara nasıl yatırım yapılır, bitcoin bundan sonra nasıl işlenecek, kripto para bir yenilik mi?” soruları etrafında ilerledi.

Dijital paradan kaçış yok. Kuzey Avrupa, Vietnam gibi ülkeler kripto parayı sahiplendi. Peki, merkez bankaları bunu basmaya karar verirse bir kaos yaşanır mı? BloombergHT ekibine göre Merkez Bankası’nın kripto para çıkarması işin ruhuna aykırı. Kamu kurumu kendi bitcoin’ini yapabilir ama işin özüne sıkıntı verir. Bu durumun merkezi bir otoritenin kontrolünde olması gerekir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.