Marilyn Monroe’nun hayatı film oluyor

Marilyn Monroe’nun özel hayatını ayrıntılı bir şekilde konu alan “Blonde” (Sarışın) isimli kitabın beyazperde uyarlamasında efsanevi aktrisi...

17.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Efsanevi sarışın Marilyn Monroe’nun hayatı beyaz perdeye uyarlanacak.

Marilyn Monroe’nun özel hayatını ayrıntılı bir şekilde konu alan “Blonde” (Sarışın) isimli kitabın beyazperde uyarlamasında efsanevi aktrisi, İngiliz asıllı Avustralyalı oyuncu Naomi Watts’ın canlandıracağı belirtildi. ABD’li yazar Joyce Carol Oates tarafından kaleme alınan kitap, ilk basıldığı 2000 yılında Monroe’nun aşk ilişkilerini oldukça ayrıntılı bir şekilde anlattığı için eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Kitapta özellikle Eski ABD Başkanı John F.  Kennedy’nin, Küba Lideri Fidel Castro ile telefonda konuşurken Monroe ile cinsel ilişkiye girdiğinin açıklanması büyük tepki çekmişti. Oates, Pulitzer Ödülü’ne aday gösterilen 700 sayfalık kitabının tarihsel olarak tüm ayrıntıları yansıtmadığını, ancak “şiirsel bir gerçeklik” taşıdığını açıklamıştı. Avustralyalı yönetmen Andrew Dominik tarafından çekilecek filmde Monroe’nun sıradan bir genç kızdan bir dünya starına dönüşmesi konu alınacak. Film çekimlerinin önümüzdeki ocak ayında başlayacağı belirtildi.

haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.