Mana, mawa, manawa ne mana?

Uğurcan Ataoğlu, ünlülerin gündem yaratan videosu hakkındaki kafa karışıklığına son noktayı koydu.

04.02.2022 - 14:21 | MediaCat

Mana, ike, mawa, kala, manawa, pono, aloha…

İster tekil ister bir bütünün parçaları olsunlar, yeni işitenler için pek anlam ifade etmeyen hatta pek azının kafa yormaya değer bulacağı bu yedi sözcüğün ünlü isimlerce sıralanması, geçtiğimiz günlerde sosyal medya gündeminin üst sıralarındaydı.

Refika Birgül, Gupse Özay, Ece Üner, Gülben Ergen, Zuhal Olcay, Sertab Erener ve Nil Karaibrahimgil’in yer aldığı “gizemli” video milyonlarca kez izlendi, birçoklarının kafasını karıştırdı, binlerce espriye vesile oldu. TV8’de ekrana gelen 2. Sayfa programının dünkü bölümünde dahi videonun sırrı çözülmeye çalışıldı.

Hawaii şaman öğretisinin yedi temel önermesi “mana, ike, mawa, kala, manawa, pono, aloha” Alamet marka takımlarının “yeni” isimleri. İsim değişikliği duyurusu ise Alamet Holistic tarafından, gündemdeki videoyla birlikte Instagram’da aylar önce paylaşılmıştı.

Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu da dün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla konuya netlik kazandırdı. Ataoğlu, marka takımı isimlerinin anlamlı bir bütünün parçaları olması yönündeki değişiklik teklifine bazı takımların sıcak bakmaması üzerine ünlü isimlerden yardım aldıklarını ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.