MediaCat

M.A.R.K.A, Reklamcılar Derneği’nden ihraç edildi

Reklamcılar Derneği’nin M.A.R.K.A reklam ajansı hakkında başlattığı soruşturma sonuçlandı.

M.A.R.K.A, Reklamcılar Derneği’nden ihraç edildi

M.A.R.K.A imzalı açıklamaya göre, Reklamcılar Derneği’nin Biomen reklamları sonrasında ajans hakkında başlattığı soruşturma sonuçlandı.

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu kararı ile M.A.R.K.A dernekten ihraç edildi.

Reklamcılar Derneği bu kararını üyelerine şu şekilde duyurdu:

"Tarih : 06/04/2012
Sayı: 12/03.6/100

Konu : Üyemiz M.A.R.K.A İletişim Hizmetleri hakkında açılan disiplin soruşturması kapsamında 2 Nisan 2012 tarihli Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu’nca alınan kararın paylaşımına ilişkindir.
 
Değerli Üyemiz,
 
M.A.R.K.A. İletişim Hizmetleri’nin BIOTA Bitkisel Kozmetik Laboratuarları A.Ş. için hazırlamış olduğu BİOMEN Erkek Şampuanı – Hitler reklam filmi, açılan disiplin soruşturması çerçevesinde ilgili kurullarımızca incelenmiş, yazılı savunma değerlendirilmiştir;
 
-30 Mart 2012 tarihli Disiplin Kurulu, üyeliğin sona erdirilmesi yolunda görüş vermiştir.
 
-02 Nisan 2012 tarihinde toplanan Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu ise şu kararı almıştır, “16 Mart 2012 tarihinde yayınlanmaya başlayan, yurtiçi ve yurtdışı medyada, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanan Hitler başlıklı BİOMEN Erkek Şampuanı reklam filminin yaratıcısı ve üyemiz M.A.R.K.A. İletişim Hizmetleri’nin hem filmini, hem de yayın sonrası yaptığı açıklamalarda değindiği yaratıcılık anlayışını Reklamcılar Derneği’nin tüzük ve etik kodlarına aykırı görmekteyiz. Wenice Çocuk İstismarına Son adlı ajansınızca üretilen kampanya ile ilgili olarak 3 Kasım 2011 tarih ve 11/03.1/234 sayı ile tarafınıza verilen ilk uyarı; sonrasında BİOMEN Erkek Şampuanı reklam filmi ile ilgili olarak Derneğimizin kurucusu ve üyesi olduğu Reklam Özdenetim Kurulu’nun 28.03.2012 tarih ve 12/RÖK-D2421/127 tarihli kararı göz önünde bulundurularak, tüzüğün Madde 3/ç bendi ve Madde 7/a bendi gereğince, 30.03.2012 tarih ve 12/02.04/092 sayılı Disiplin Kurulu’nun görüşüyle, M.A.R.K.A. İletişim Hizmetleri’nin Reklamcılar Derneği üyeliğinden çıkarılmasına oy birliğiyle karar vermiş bulunmaktayız”
 
Karara istinaden, M.A.R.K.A. İletişim Hizmetleri’nin  Reklamcılar Derneği üyeliğinin sona erdiğini üzüntüyle bildiririz."

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.