Türkiye’nin gönlünü çalan markalar hakkında bilmedikleriniz

Türkiye'nin gönlünü çalan markaları ne kadar tanıyorsunuz? İşte bilinmeyen/az bilinen yönleriyle 2017'nin Lovemark'ları.

10.10.2017 - 09:44 | MediaCat

Domestos hakkında bilinmeyenler

Türkiye'nin gönlünü çalan markalar hakkında bilmedikleriniz

  • İlk olarak 1920’li yıllarda üretilen Domestos, kapı kapı dolaşan satışçılar aracılığıyla satılıyordu.
  • Domestos, 1950’li yıllardan bu yana sağlık eğitimi alanında kampanyalar gerçekleştirerek hijyene dikkat çekmek için çalışıyor.
  • Dünyanın 35 ülkesinde satılan Domestos’un farklı ülkelerde Domes, Glorix, Promax gibi farklı isimleri var ama dünyanın her yanında mikroplarla savaşıyor.
  • Domestos’a karşı “İsyan” şarkısı ile başkaldıran mikroplar bu yıl da Domestos’tan kaçış olmadığını anladıkları için “Mikroplar da ağlarmış” şarkısı ile seslerini duyurmaya çalıştılar.
  • Domestos 2012 yılında rezervuar blokları, 2015’te de beşli top ve turbo serisi ile tuvalet pazarına giriş yaptı.

Volkswagen hakkında bilinmeyenler

Türkiye'nin gönlünü çalan markalar hakkında bilmedikleriniz

  • Bugün dünyanın en tanınan logolarının başında gelen Volkswagen logosu, yıllar içinde küçük değişikliklere uğrasa da 1938 yılından beri kullanılıyor.
  • Volkswagen işçileri tarafından 1943 yılında kurulan ve Volkswagen’in sahip olduğu Wolfsburg futbol takımı, Almanya birinci ligde mücadele ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Almanya şampiyonluğu da olan Wolfsburg takımının stadı Volkswagen Arena ise fabrikanın yanında bulunuyor.
  • Volkswagen’in Wolfsburg Fabrikası’nda dünyanın otomobil temalı en büyük parkı olan Autostadt yer alıyor. 28 hektarlık alana sahip Autostadt’ta, sembol haline gelen araç kuleleri bulunuyor. Autostadt’ın en görkemli ve tanınan yapılarından olan Araç Kuleleri, Volkswagen Fabrikası’nda müşterilerin araçlarını teslimatı için tasarlandı. Her biri 48 metre olan iki kuleden oluşan Araç Kuleleri, yine her biri 400 araç kapasitesine sahip.
  • Volkswagen, otomobillerin yanı sıra Almanya’nın en büyük sosis üreticilerinden biri… Markanın Almanya’daki Wolfsburg üretim merkezinde çalışanlar için 1973’ten beri ürettiği körili sosislerin ülkede büyük bir hayran kitlesi bulunuyor ve sosisler ABD, Hindistan, Çin gibi ülkelere de ihraç ediliyor.
  • Volkswagen’in efsanevi modeli Beetle, 1938-2003 yılları arasında aralıksız 65 yıl üretilerek, otomotiv tarihinin en uzun süre üretilen modeli oldu. Bu yıllar arasında 21 milyon 500 bin adet Beetle üretildi.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.