Lansman tarihinde bir ilk

General Motors, yeni Pontiac G6'sının lansmanını Oprah Winfrey'in programı aracılığıyla yapmış olmaktan gayet memnun.

20.09.2004 - 00:00 | MediaCat

General Motors, yeni Pontiac G6’sının lansmanını Oprah Winfrey’in programı aracılığıyla yapmış olmaktan gayet memnun.

Oprah Winfrey geçtiğimiz hafta, “The Oprah Winfrey Show”un 19. yılına girişi nedeniyle canlı yayında, o an stüdyoda bulunan 276 izleyiciye birer 2005 model Pontiac G6 armağan etmiş ve bu olay ülkemizde de pek çok televizyon kanalının haber bültenine konu olmuştu.

Winfrey’in programından sonraki 24 saat içerisinde Pontiac sitesinin 242.000 hit aldığını belirten General Motors yetkilileri sitenin günlük ortalamasının 30 bin civarında olduğuna dikkat çekiyor. General Motors’çular işin parasal boyutundan da son derece memnun. Bu iş için aşağı yukarı 8 milyon dolar harcadıklarını ve bir hafta içerisinde 30 milyon televizyon izleyicisine ulaştıklarını belirtiyorlar. Atina Olimpiyatları sırasında başka bir markaları için 25 – 30 kez yayınladıkları bir reklama da 8 milyon dolar civarında ödeme yaptıklarını belirten GM yetkilileri, “ne var ki sözkonusu reklamı ve ürünü kimsenin gerçek anlamda konuştuğunu söyleyemeyiz” diyor.

ABD’de yeni bir modelin lansmanı için otomobil sektöründe 25 ila 40 milyon dolar arasında bir bütçe harcandığına dikkat çeken uzmanlar da Pontiac G6’nın çok etkili bir iş yaptığı fikrinde. Bunlardan biri olan, Detroit Mercy Üniversitesi reklam ve pazarlama profesörü Michael Bernacchi yaşananları “otomobil tarihinin en düşük bütçeli en yüksek etkili lansmanı” olarak değerlendiriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.