Kutadgu Danışmanlık Copenhagen bildirisini imzaladı

Küresel iklim değişikliğine karşı savaşta yeni Kyoto Protokolü olarak tanımlanan Copenhagen bildirisini imzalayan Kutadgu Danışmanlık...

11.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Küresel iklim değişikliğine karşı savaşta yeni Kyoto Protokolü olarak tanımlanan Copenhagen bildirisini imzalayan Kutadgu Danışmanlık, bu protokole imza koyan ilk Türk iletişim şirketi oldu.

 “İklim değişimi problemi çözülebilir. Gereken teknolojilerin çoğunluğu bugün mevcuttur, yeni teknolojiler ise doğru teşvikler sağlanırsa geliştirilebilir. İhtiyaç duyulan politikalar nispeten nettir ve dönüşüm maliyetleri mevcut ekonomik ortamda bile yönetilebilir. Eksikliği olan tek şey zamandır. Gecikme bir seçenek değildir!”

Dünyamızın bugün karşı karşıya olduğu krizin ölçeği ve aciliyetine uygun ölçekte, hırslı, güçlü ve adil bir küresel yanıt çağrısında bulunan Copenhagen Communiqué bildirisi, beş yüzden fazla küresel şirketin iş liderleri tarafından imzalandı ve yayınlandı.

2012 yılında süresi bitecek olan Kyoto Protokolünün yenilenmiş hali olan Copenhagen Communiqué, 2013 yılından 2050 yılına kadar geçerli olacak. Antlaşmada yer alan konular; Emisyonların güvenilir şekilde ölçülmesi, rapor edilmesi ve doğrulanması, güçlü bir küresel sera gaz emisyonları piyasası sağlamak üzere tedbirler alınması, alınacak ek politik tedbirler, gelişmekte olan ülkeler için bir çerçeve yapısı, adaptasyon çerçeve yapısı ve finansman mekanizması oluşturulması,  gelişmekte Olan Ülkelerde Ormanların Yok Edilmesinin ve Ormanların Degradasyonunun Neden Olduğu Emisyonları (REDD) Engelleme Mekanizması oluşturulması ve kapsamlı global bir yaklaşım.

Küresel iklim değişikliğine karşı savaşta yeni Kyoto Protokolü olarak tanımlanan Copenhagen bildirisini Türkiye’den Eczacıbaşı Holding, Sabancı Holding, Coca-Cola İçecek imzalarken iletişim sektöründen bu protokole imza koyan ilk firma Kutadgu Danışmanlık oldu.

Daha detaylı bilgi için; http://www.copenhagencommunique.com/

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.