MediaCat

Küstah geliyor

Türk mizah dünyası yeni bir dergiyle tanışıyor.

Küstah geliyor

Türk mizah dünyası yeni bir dergiyle tanışıyor. Küstah adlı yeni mizah dergisi, 17 Kasım’da okurlarla buluşacak. Yeni dergi 75 kuruşluk bir fiyatla piyasaya çıkıyor.

Yeni derginin ekibinin büyük bir çoğunluğu Oğuz Aral’ın elinde yetişmiş mizahçılar. Derginin kadrosunda Şükrü Yavuz, İlban Ertem, Soner Tuna, Derya Sayın, Yılmaz Okumuş, Gürcan Özkan, İrfan Sayar, İbrahim Keleş, Mehmet Ersoy, Gürcan Gürsel, Barbaros Çatır, Evren Yiğit, Ufuk Uyanık, Sefa Sofuoğlu, Haydar Işık, Metin Uca, Burak Kundakçı, Sadık Pala, Cem Uygun, Mert Güreli, Deniz Beşer, Kayhan Erkan, Mümin Durmaz, Kemal Urgenç, Yusuf Akıncı ve Metin Açıkgöz yer alıyor.

KÜSTAHIN MANİFESTOSU
Derginin ‘İnsanı mizahla korumak’ adlı manifestosunda şu sözlere yer veriliyor: “İnsanlık tarihinde mizahın, ölüm korkusuyla yaşam sıkıntısının panzehiri olarak ortaya çıktığı ve var olduğu söylenebilir.

Mizah, insanın insanlığa, yaşama, doğaya aykırı oldukları için hoşlanmadığı, korktuğu, kızdığı kötü, yanlış, çirkin şeyleri abartarak, bozarak komikleştirip etkisizleştirmesi sanatıdır.
Dolayısıyla, her espri içinde muhakkak bir mesaj taşır.

Küstah dergisi de bütünüyle bir mesajdır.

Küstah, okurlarının mesajıdır.

Çalışanlarının yazıları ve çizgileriyle, okurlarının mesajını mizaha çevirir, okurlarına ve kamuoyuna yansıtır.

Ve bir sonraki sayı için, geri dönecek yankının taşıdığı mesaja kulak kabartır.

Nedir kulak kabarttığı şey Küstah’ın?

Dünyayı, Türkiye’yi, kendi pis çıkarlarına tutsak edenlerin boyunduruğundaki insanların duyulmayan feryatları ile ondan da çok, bastırılmış güzel düşüncelerinin isyankar fısıltılarıdır.
Kendisini ve kalemini bu feryadı, bu fısıltıyı duymaya, anlamaya harbiden adayanlar; yani, böylelikle günümüzde geçerli yeni tespitler, yeni tahliller, yeni tahminler yapabilenler; yani, gerçek mizahçılar insan için kötü, yanlış ve çirkin olanın çanına ot tıkayacak ve böylelikle ancak, Türkiye’de aranan ‘Toplumsal Yeni Espri’yi bulabileceklerdir.

Mizahçının işi de sadece budur.

Küstah, adını işte bu iddiadan alıyor. Ve bu iddiayı gerçekleştirebilmek için, bir hayale doğru, 17 Kasım Perşembe günü yola çıkıyor.

Çalışanları ve okurlarıyla, bu yolda bir adım bile ilerleyebilirse, Küstah, kendisini görevini yerine getirmiş sayacaktır.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.