KurumsalSosyal.com, “Etik Alışveriş Hareketi” başlattı

KurumsalSosyal.com, kurumsal sosyal sorumluluğun yalnızca şirketlere özgü olmadığı, birey bazında alınabilecek...

02.11.2010 - 00:00 | MediaCat

KurumsalSosyal.com, kurumsal sosyal sorumluluğun yalnızca şirketlere özgü olmadığı, birey bazında alınabilecek önlemler ve aksiyonların olduğu görüşünden hareketle, "Etik Alışveriş Hareketi"ni başlattı.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin, 15 Ekim 2010 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampusu’nde düzenlediği "KSS Pazaryeri" etkinliğinde dağıtılan kitap ayraçları ile başlatılan "Etik Alışveriş Hareketi”, bireyleri tüketim süreçlerinde sorumluluklarını düşünmeye ve dikkate almaya davet ediyor. Söz konusu felsefe, tüketicilerde bir ürünü satın almadan önce "Gerçekten ihtiyacım var mı?", "Aldığım şeyi gerçekten kullanacak mıyım?", "Aldığım şey ile işim bittiğinde ne yapacağım?" sorularını sorma ve üreten şirketin sorumluluklarını yerine getirip getirmediğini sorgulama alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor.

KurumsalSosyal.com Kurucusu Gaye Güzelay, “Günümüzde doğal kaynakların geri dönüşü olmayan bir şekilde tükenmesinin en önemli nedenlerinden birini yanlış tüketim alışkanlıklarımız oluşturuyor. Gerçekten ihtiyaç duyulduğu kadar tüketme alışkanlığının yerleşmesi ve sorumlu şirketlerin ürünlerinin tercih edilmesi ile doğada neden olunan tahribatın en aza indirilmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.