Konutta Tema: Rekabet

MediaCat, Temmuz sayısında konsept projeleriyle birlikte rekabette yön değiştiren konut sektörüne odaklanıyor. Sanattan doğaya, tarihten teknolojiye giderek farklılaşan temalarla öne çıkan projeler ve bu değişimin altında yatan nedenler inceleniyor.

05.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Mediacat, konut sektörünün yeni yüzü konsept prjelerini ve bu projelerin evrilme sürecini ele alıyor.Türkiye’de modern hayatın koşullarıyla değişen konut algısıyla birlikte projelerde de değişim gözleniyor. Konutlari lokasyon ve metrekare özelliklerinden ziyade konseptlerle öne çıktığı dönemde yaşam merkezlerine dönüşüyor. Bu anlamda yapı firmaları rekabette fark yaratmak adına tüketiciye farklı konseptler sunuyor. MediaCat, su, sanat, doğa ve gerçek coğrafyaların replikalarının ağırlıkta olduğu konsept projelerle birlikte farklı bir boyut kazanan sektörü ve bu projelerin artışının altında yatan sebepleri inceliyor.

Modern hayatın ‘olmazsa olmaz’ bir parçası haline gelen bu yaşam merkezlerine olan talebin artışında ekonomik unsurlar önemli rol oynuyor. Yaşam standartlarını yükseltmek isteyen alt ve orta gelir grubunun bu tip konutlara rağbet etmesi farklı gelir gruplarını da aynı yerde birleştiriyor. Firmalar, yoğun talkep karşısında birbirinden farklı konsept projeleriyle tüketicinin ilgisini çekmeye çalışıyor. Bu projeler arasında farklılığıyla öne çıkan konseptlerden biri artful living olarak adlandırılan sanat temalı projeler. Sanat ile yaşamı iç içe sunan projelerde amaç, nitelikli konut olanaklarının yanında tüketicilerin evlerinden çok uzağa gitmeden sanat etkinliklerini takip edebilmelerini sağlamak Sanat danışmanlarının yönlendirdiği projelerde tiyatro, konser, sergilerin yer aldığı birçok sanatsal aktivite alanı bulunuyor.

Temalarına göre konut projelerini ve bu projelerle rekabet eden sektör profesyonellerinin görüşlerini MediaCat’in Temmuz sayısında buluabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.