MediaCat

Koli değil umut bandı

Güney Kore Polis Teşkilatından Uluslararası Kayıp Çocuklar Günü’nde umudu yayan kampanya.

Koli değil umut bandı

661 çocuğun bir yıldan uzun süredir kayıp olduğu, 638 çocuktan ise beş yıldır haber alınamayan Güney Kore’de kayıp çocukların ailelerine umut olma niyetindeki Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı, Cheil Worldwide işbirliğiyle “Umut Bandı” kampanyasını hayata geçirdi.

İlk adımı 25 Mayıs Uluslararası Kayıp Çocuk Günü’nde atılan kampanyada, uzun süredir kayıp olan 28 çocuğa ait fotoğraf ve bilgilerin yer aldığı koli bantları üretildi. Her biri kayıp ilanına dönüşen umut bantları 620 bin kolinin paketlenmesinde kullanılacak ve ülkenin dört bir yanına gönderilecek koliler, kayıp çocukların bulunmasına yardımcı mecralara dönüşmüş olacak.

Çocukların kayboldukları dönemde çekilmiş olanların yanı sıra teşkilat tarafından yaş ilerletme teknolojisiyle oluşturulan güncel fotoğraflarının da bulunduğu umut bantlarında karekodlar yer alıyor. Teşlikatın mobil uygulamasını kullananlar, kayıp ihbarı konusunda karekoddan faydalanarak polisle irtibata geçebiliyor. Ebeveynler ise olası bir kayıp durumunda polise yardımcı olması amacıyla, kendi çocuklarının parmak izlerini mobil uygulamayı kullanarak iletebiliyor.

Coronavirus nedeniyle insanların evlere kapandığını ve kapıya teslim hizmetlerdeki artışla birlikte kolilerin kayıp çocuklara ait bilgilerin yayılması konusunda oldukça etkili bir mecraya dönüştüğünü söyleyen Cheil Worldwide Kreatif Direktörü Seongphil Hwang, umut bantlarının, çocuklarını aramaktan vazgeçmeyen ailelere yardımcı olmasını umduklarını söylüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.