Kol kırılır yen içinde kalır… mı?

Aile içi şiddet üzerine kısa bir film.

08.06.2016 - 17:48 | Arzu Nilay Kocasu

Kol kırılır yen içinde kalır... mı?

Aile içi şiddetin bir sosyal sorumluluk meselesi olarak ele alındığı en dikkat çekici ve sarsıcı yönlerden biri de, çoğunlukla kadınlara ve çocuklara uygulanan bu sistematik tahakküm biçiminin uzun süreli ve pek çokları tarafından görünmez oluşunda yatıyor. Aile içi şiddet nedeniyle yardım alan her beş kadından birinin 10 yılı aşkın bir süre boyunca şiddete maruz kaldığını söyleyen İngiliz STK Women’s Aid’in yeni filmi, şiddetin tam olarak bu “görünmezliğine” atıfta bulunan bir buçuk dakikalık bir çalışma.

Derneğin 50 yaş üstü ve/veya torun sahibi kadınları hedef kitlesi olarak belirlediği ve aile içi şiddetin yalnızca sosyo-ekonomik statüsü düşük hanelerde değil orta sınıf mensubu “mutlu” ailelerde de görülen bir sorun olduğuna dikkat çekmeye çalıştığı film, yönetmeni Andrew Williams’ın tabiriyle, “Şiddet mağduru bir insanın en yakınlarına dahi ne denli normal ve mutlu gözükebileceğini göstermeye” çalışıyor.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.