Koç Fest’e yılın sosyal medya kampanyası ödülü

Koç Holding’in 2006 yılında başlattığı, gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyen; spor, teknoloji, müzik ve eğlence unsurlarını bünyesinde barındıran Koç Fest, 2011 Avrupa Dijital İletişim Ödülleri kapsamında “Yılın Sosyal Medya Kampanyası Ödülü”nü aldı.

04.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Koç Holding’in 2006 yılında başlattığı, gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyen; spor, teknoloji, müzik ve eğlence unsurlarını bünyesinde barındıran Koç Fest, 2011 Avrupa Dijital İletişim Ödülleri kapsamında “Yılın Sosyal Medya Kampanyası Ödülü”nü aldı.

Berlin merkezli Quadriga Üniversitesi İletişim Yönetimi ve Uygulamalı Bilimler departmanının girişimiyle düzenlenen “European Digital Communication Awards 2011-Avrupa Dijital İletişim Ödülleri” 30 Eylül’de gerçekleşen tören ile sahiplerini buldu.

10’un üzerinde ülkeden 32 jüri üyesi seçti

Avrupa Dijital İletişim Ödülleri Jürisi Başkanı Prof. Dr. Arne Westermann, 10’un üzerinde ülkeden akademisyenler ve özel sektör yöneticileri olmak üzere 32 jüri üyesi tarafından 650’yi aşkın başvuru incelenerek ödül sahiplerinin belirlendiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Westermann, ödül töreninde yaptığı konuşmada son birkaç yıl içinde profesyonel iletişim alanında önemli bir değişim yaşandığına dikkat çekti. Prof. Dr. Westermann, “Dijital iletişim giderek daha büyük ölçekte dijital araçları kullanmayı benimseyen gerek şirketler, gerek STK’lar gerekse kuruluşlar aracılığı ile en hızlı büyüyen ve yenilikçi sektörlerden biri haline geldi” dedi.

“RFID teknolojisi kullandık, Facebook ile entegrasyon sağladık..”

Berlin’deki Ritz Carlton Oteli’nde düzenlenen ödül töreninde Koç Holding adına ödülü Koç Holding Kurumsal Marka Yöneticisi Okyar Tuncel, Koç Fest’in dijital ajansı VO2’nun Genel Müdürü Yiğit Karakış ile birlikte aldı. Koç Fest 2011’de Türkiye’de ilk kez uygulanan bir teknolojik altyapıyı kullandıklarına dikkat çeken, Koç Holding Kurumsal Marka Yöneticisi Okyar Tuncel, ödül getiren dijital projelerini şöyle anlattı: “Koç Fest’in 2011 yılı turnesine, içerisinde RFID (Radio-Frequency Identification) sistemini barındıran bir etkinlik kartı kullandık. Kişiye özel kodlanmış kredi kartı boyutundaki bu manyetik kartlara, oyunlara dahil olacak olan kişilerin Facebook hesapları ile uyumlu bir numara tanımlandı. Katılımcılar Facebook üzerinden yükleyebildikleri Koç Fest uygulaması ve kampüslerden temin ettikleri Koç Fest kartları sayesinde gündüz etkinliklerini festival alanında yaşamakla kalmayıp katıldıkları etkinliklerin video ve fotoğraflarının da anında kendi Facebook duvarlarında paylaşılmasına şahit oldular. Öte yandan bu seneki Koç Fest sanatçımız Emre Aydın ile birlikte Türkiye’nin ilk interaktif video klip projesini gerçekleştirdik.Bu sayede sahadaki uygulamaları günümüzde gençliğin en çok vakit geçirdiği alan olan dijital dünyaya taşımış olduk.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.