Klan’ın uluslararası başarısı

Euro RSCG'nin 80 ülkedeki ajanslarının tümünün katıldığı uluslararası yarışmada, Türkiye'den Euro RSCG Klan, "Best Creative Above the Line Print Campaign" dalında birinci oldu.

22.04.2003 - 00:00 | MediaCat

Euro RSCG’nin 80 ülkedeki ajanslarının tümünün katıldığı uluslararası yarışmada, Türkiye’den Euro RSCG Klan, “Best Creative Above the Line Print Campaign” dalında birinci oldu.
Yarışmada ayrıca Best Creative Below The Line Campaign (Print/TV), Best Interactive Campaign (Print/TV), Best Integrated Campaign (Print/TV) dallarında da ödüller verildi.
Euro RSCG Klan büyük ödülü, Peugeot 206 için hazırlamış olduğu “Efsane olunmaz, doğulur” kampanyası ile kazandı. Kampanyada Marilyn Monroe, James Bond, Elvis Presley gibi efsane olmuş kşilikleri taklit edenlerin mizahi görsellerine yer verilerek, kimilerinin efsane olarak doğduğuna kimilerinin ise sadece onların takipçisi olduğu anlatılıyor. Peugeot 206 gerçek bir efsane olarak konumlanıyor. Sadece Türkiye pazarı için lokal olarak hazırlanan kampanyanın çok yakında yurt dışına da ihraç edilebileceğini belirten Euro RSCG Klan yetkilileri, tüm müşterileri için uluslararası normlara uygun kampanyalar yaratmanın değişmez ilkeleri olduğunu belirtiyorlar.