Kırmızı Reklam Ödülleri’ne katılım başladı

Gazete ve dergi reklamcılığında yaratıcılığı teşvik etmek, bu alanda reklamcıları ödüllendirmek ve başarılarını kutlamak amacıyla...

14.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Gazete ve dergi reklamcılığında yaratıcılığı teşvik etmek, bu alanda reklamcıları ödüllendirmek ve başarılarını kutlamak amacıyla 2003 yılından beri düzenlenen Kırmızı Ödülleri’ne katılım bugün başladı.

İlk kez 1 Kasım 2008-31 Ekim 2009 tarihleri arasında yayımlanmış reklamların yer alacağı 7. Kırmızı Ödülleri’ne katılım 4 Aralık 2009 tarihine kadar devam edecek. Jüri 20 Ocak 2010 tarihinde toplanıp ödül sahiplerini belirledikten sonra Kırmızı Ödül Töreni 16 Şubat 2010 akşamı Istanbul Hilton Convention & Exhibition Center’da düzenlenecek.

Kırmızı 2009’un duyurusu, ilk yılından beri Kırmızı’nın reklam ajansı olan Klan İletişim’in hazırladğı kampanya ile yapılıyor. 11 Ekim’de başlayıp üç gün devam eden merak uyandırıcı "teaser"ların ardından kampanyanın bugün açılış reklamları yayımlandı. 
 
Fotoğraftan ilan
Gazete ve dergi mecralarını kullanan kampanya, "reklamcı ağzından" "reklamcılar arasında konuşan" bir tarzda hazırlandı. Çeşitli kırmızıya boyanmış duvarlar üzerine şablonla yazılmış "söylemler" için reklam fotoğrafçısı Ali Özatalay ile çalışıldı ve her ilan duvara gerçekten yazılarak fotoğraflandı. Bu yaklaşımla sanki reklamcılardan oluşan gizli bir grup veya bir yer altı organizasyonu sağa sola "reklamcı sloganı" yazmış havası yaratılmaya çalışıldı.
Tüm ilanların alt metninde aynı mesaj veriliyor ve Kırmızı Ödülleri’nin reklamcılar için alkışlandıkları yani yaratıcılıkları için ödüllendirildikleri bir platform olduğu söyleniyor. "Mazeret dinlemeden, yılmadan, yılın 365 günü en iyisi için çalışanlar…" denilerek de Kırmızı Ödülleri ile "en iyi" basın reklamları arasnda bağ kuruluyor.

İlanlarda, Kırmızı Ödülleri hakkında daha fazla bilgi almak, katılım kuralları ve diğer detaylara ulaşmak isteyenler www.kirmiziodulleri.com adresindeki internet sitesine yönlendiriliyor.
 
39 dalda ödül
Türkiye’de faaliyet gösteren tüm reklam ajanslarına açık olan Kırmızı Ödülleri’ne herhangi bir gazete veya dergide yayımlanmış her türlü reklam gönderilebiliyor. Yarışmaya katılan reklamlar "yaratıcılık ve uygulamadaki başarı" kriterine göre değerlendiriliyor. Kırmızı jürisi reklamları üç temel özellik üzerinden değerlendiriyor: Reklam fikrinin yaratıcılığı ve özgünlüğü, uygulamadaki başarısı, fark yaratabilmesi ve marka mesajını öne çıkarması.

Başkanlığını Engin Kafadar’ın (Grey İstanbul) yaptığı Kırmızı Jürisi’nde bu yıl şu isimler yer alıyor: Ali Özbora (DDB&Co.), Aslı Alıveren (Finansbank), Aslı Karadeniz (Boyner Mağazacılık), Aytül Özkan (Ogilvy & Mather), Hilal Betin (Team Red), İlkay Gürpınar (TBWA İstanbul), Kayhan Şardan (Güzel Sanatlar S&S), Mert Kunç (Alametifarika), Oğuz Yavuz (OMD), Orkun Demirelli (Rafineri), Vedat Uygun (Doğuş Otomotiv), Yaşar Akbaş (Leo Burnett).

Kırmızı Ödülleri’nde bu yıl ajanslar, büyük ödül Kıpkırmızı da dahil olmak üzere toplam 39 kategoride yarışacaklar.

Kampanya adı  :  Her koşulda Kırmızı!
Reklamveren   :  Kırmızı Ödülleri
Reklamveren Yetkilisi :  Gürül Ögüt, Yasemin Berkman
Reklam Ajansı  :  Klan
Kreatif Direktör  :  Ediz Kurtbarlas
Kreatif Grup Direktörü :  Cüneyt Tiryaki
Art Direktör : Halit Demirel
Metin Yazarı : Cüneyt Tiryaki
Müşteri Direktörü  :  Ayçe Özatalay
Müşteri Temsilcisi  :  Esra Akbaş
Fotoğrafçı   :  Ali Özatalay

Kaynak: referansgazetesi.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.