MediaCat

Kırmızı Bölge Ödülleri sahiplerini buldu!

9. yılındaki Kırmızı Ödülleri’nin, geçtiğimiz sene, İstanbul dışında faaliyet gösteren reklamcılara ulaşmak hedefiyle başlattığı Kırmızı Bölge’de kazananlar belli oldu.

Kırmızı Bölge Ödülleri sahiplerini buldu!

9. yılındaki Kırmızı Ödülleri’nin, geçtiğimiz sene, İstanbul dışında faaliyet gösteren reklamcılara ulaşmak hedefiyle başlattığı Kırmızı Bölge’de kazananlar belli oldu.

Katılımcıların, Kıpkırmızı Bölge (büyük ödül), 13 Kırmızı Bölge (kategori birinciliği), bir özel ödül ve Radikal Canlı Kırmızı Bölge olmak üzere toplam 16 ödül için yarıştıkları yarışmanın ödül töreni, 15 Aralık 2011 Perşembe akşamı, İzmir Park Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi.

2. senesinde, Türkiye genelinde 61 ajanstan, 418 reklam içeren 316 başvurunun yapıldığı yarışmada, büyük ödül Kıpkırmızı Bölge’nin sahibi Ankara’dan reklam ajansı SVStudios oldu.

Yarışma sonucunda büyük ödüle ilave olarak 11 kategori, bir Hürriyet Özel Ödül kategorisi, bir Radikal Canlı Kırmızı yarışması birinciliği ve 23 başarı belgesi olmak üzere toplam 37 ödül sahiplerini buldu.

Jüri, Basında En İyi Mobilya ve Dekorasyon kategorisinde ödüle değer eser bulamazkan, Basında En İyi Moda, Tekstil ve Kişisel Aksesuar Reklamı kategorisinde ise Kırmızı Bölge ödülü vermezken  bir başarı belgesi verdi.

Reklam sektörünü daha derinlemesine ve ülke çapında kapsamak amacıyla İstanbul dışındaki reklam ajanslarının ayağına giden Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri’nde, Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim ve Tasarım Ofisi’nin “Kadına Şiddet Acil Yardım Hattı” için hazırladığı kampanya, Basında En İyi Ulusal Gündem Bağlantılı Reklam kategorisinde birinci olarak Kırmızı Bölge ödülünün sahibi olurken, 3 başarı belgesine de layık görüldü.

Basında En İyi Insert, Etiket, Cover, vb Uygulama kategorisinde Bursa’dan ANL Creative,
Basında En İyi Reklam Kampanyası kategorisinde Adana’dan Öncül Sefa İletişim Hizmetleri,
Basında En İyi Kurumsal İmaj Reklamı kategorisinde Ankara’dan SVStudios,
Basında En İyi Gıda ve İçecek Reklamı kategorisinde İzmir’den Ideart,
Basında En İyi Perakende Reklamı kategorisinde Ankara’dan Mandalina Reklam,
Basında En İyi Konut Reklamı kategorisinde Ankara’dan Rekmay,
Basında En İyi Sağlık, Spor ve Güzellik Reklamı kategorisinde Ankara’dan Cosmic Creative,
Basında En İyi Turizm, Seyahat, Kültür, Sanat ve Eğlence Reklamı kategorisinde Ankara’dan Grafikir,
Basında En İyi Eğitim ve İK Reklamı kategorisi ve Basında En İyiler Diğer kategorisinde ise İzmir’den Reklam Merkezi, 2 Kırmızı Bölge ödülünün sahibi oldu.

Kategori birinciliği kazanan reklamların doğrudan, 9. Kırmızı Ödülleri’nde, ilgili kategoride finalist sayılacağı ve ön elemeden muaf tutulacağı yarışmanın ödül töreninde ayrıca, tören sırasında Radikal Canlı Kırmızı Bölge yarışması da düzenlendi.

Katılımcılar yarışmaya kadar bilmedikleri ve tören gecesi açıklanan ‘Toplum içinde cep telefonu kullanmanın görgü kuralları’ konusunda, sadece kağıt ve kalem kullanarak iki saat içinde birer reklam eskisi hazırladılar. Bu eskizler arasından tören misafirlerinin oylarıyla FG İletişim’den (Bursa) Emine Civanoğlu ve Ali Bayram Özdemir’e ait iş birinci, ANL Creative’den (Bursa) Nükhet Üner ve Erkin Ergin’e ait iş ikinci ve Reklam Merkezi’nden (İzmir) Hüseyin Ekinciler ve Gökhan Erbaş’a ait iş ise üçüncü seçildi. Radikal Canlı Kırmızı Bölge yarışmasında birinci olan ekip üyeleri birer iPad kazandılar.

Gecede Hürriyet Özel Ödülü ise, Sanajans’tan Dilek Saygın ve Uğur Bulduk’a verildi.

Ödülleri 6 ilden, 16 farklı ajans paylaştı. Ankara ve İzmir 13’er adetle en çok ödül giden iller oldu. Bursa 5 ödül, Antalya 4 ödül, Adana ve Konya birer ödülün sahibi oldular.

Ankara’dan  SVStudios, büyük ödül Kıpkırmızı Bölge, iki kategori birinciliği ve bir başarı belgesiyle ile en başarılı ajans oldu. İzmir’den Reklam Merkezi ise 2 kategori birinciliği ve 3 başarı belgesiyle en başarılı ikinci ajans oldu.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.