‘Kıpkırmızı’ sahibini buldu

Bu yıl altıncısını geride bıraktığımız ve 97 ajanstan 907 çalışmanın yarıştığı Kırmızı Ödülleri'nin büyük ödülü olan 'Kıpkırmızı' sahibini buldu...

23.02.2009 - 21:30 | MediaCat

Bu yıl altıncısı düzenlenen “Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri 23 Şubat 2009’da (dün) Hilton Convention Center’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. ‘Basın reklamlarında yaratıcılık’ ilkesiyle yola çıkan Kırmızı Ödülleri’nde yer alan toplam 34 kategorinin 24’ünde ödül dağıtılırken, 10 kategoride ödül verilmedi.

Basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, reklamverenlerin, reklam ajanslarının ve reklam sektörü çalışanlarının başarılarını belgeleyip ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Kırmızı Ödülleri’ne bu yıl 97 ajanstan 907 başvuru yapıldı. Toplam 24 ödülün sahibini bulduğu gecede, tüm kategorilerin birincilik ödülü ‘Kıpkırmızı’, kategori birincilik ödülü Kırmızı, Hürriyet Özel Ödülü, Kırmızı Kalem Eğitimleri Ödülü ve Genç Kırmızı Ödülleri dağıtıldı.

Bölgesel Reklam Kampanyası, İnsan Kaynakları ve Eğitim Reklamı, Bilgi Teknolojisi, İletişim Ürünü, Dayanıklı Tüketim Ürünü Reklamı, Turizm & Seyahat Reklamı, Diğer Otomotiv Yan Sanayi, Yan Yayın Kullanımı, Gündem Bağlantılı Reklam, Jüri Özel Ödülü, Gıda Reklamı kategorilerinde ise ödül verilmedi.

Gecenin büyük ödülü olan Kıpkırmızı Akşam Gazetesi için yaptıkları çalışmayla Grey İstanbul’un oldu. En iyi gazete reklam kampayası kategorisinde Kırmızı, DDB&Co.’nun Şok Süpermarketleri için yaptığı çalışmaya giderken, en iyi dergi reklam kampanyası Kırmızı’sını da Dinamo FM için yaptıkları ‘Ses kölesi’ başlıklı çalışmayla Rafineri kazandı. En iyi reklam fotoğrafı Mercedes Benz Türkiye satış sonrası hizmetleri ilanıyla Alice BBDO tarafından kullanılırken,’B asında en Yaratıcı Mecra Kullanımı’ ödülü ise Medina Turgul DDB’nin Milliyet için yaptığı çalışmaya gitti.Grey İstanbul, Türkmedya, Akşam Gazetesi

Grey İstanbul, kazandığı 4 Kırmızı ve Kıpkırmızıyla gecenin yıldızı oldu. DDB&Co. ve TBWAİstanbul da geceden üçer Kırnmızıyla ayrılan ajanslardı.DDB&Co., ŞOK

Kubilay QB Tunçer’in performansıyla renk kattığı Kırmızı Ödül Töreni’ne basın, reklam, medya ve iş dünyasından ünlü isimler katıldı. Ödül verenler arasında; Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Vatan Gazetesi Köşe Yazarı Okay Gönensin, Zaman Gazetesi Reklam Grup Başkanı Hakan Dikmen, Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan, Reklamcılar Derneği As Başkanı Aytül Özkan, Reklamcılar Derneği ve Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Rafineri Yaratıcı Yönetmeni Ayşe Bali, Starcom MediaVest Group CEO’su Muharrem Ayın, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü yer aldı.

Kırmızı Ödül Töreni, ödüllerin verilmesinin ardından DJ Ümit Türker ve Ocak ayında çıkardığı Astronot albümü ile şarkıcılığa adım atan, radyo-televizyon programcısı ve Radikal gazetesi köşe yazarı Ayça Şen ve ekibinin performansı ile devam etti.

Hilton Convention Center’da gerçekleştirilen tören ile birer birer sahiplerini bulan Kırmızı Ödüllerinin kazanan işleri ve ajansları şöyle:

Kırmızı’da ilk açıklanan ödül Kırmızı Kalem Eğitimleri oldu. Kazanan katılımcılar olan Almila Yıldırım ve Bahadır Işık, ödüllerini Reklamcılar Derneği Ve Raklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu’nun elinden aldı.

Kırmızı’da Genç Kırmızı ödülü sahibini buldu. Kazanan Bilgi Ünv. İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nedn Görkem Kırgız ve Alp Anjel ödülünü Reklamcılar Derneği Asbaşkanı Aytül Özkan’ın elinden aldı.

Bölgesel Reklam kategorisinde Kırmızı Kozmik Tasarım Tan.Rek.Eğt.ve Dan.Ltd.Şti IC Sanat Galerisi Sanat Galerisi’ne gitti.

Kırmızı’da ‘En İyi Bölgesel Reklam Kampanyası’ kategorisinde Kırmızı verilemedi.

‘Moda, Tekstil ve Kişisel Aksesuar’ kategorisinde Kırmızı, Berk Çorap için yaptıkları çalışmayla DDB&Co. nun oldu.

‘Otomobil Reklamı’ kategorisinde, TBWAİstanbul, Borusan Otomotiv BMW için yaptığı çalışmayla Kırmızı’ya kazandı.

Kırmızı’da ‘İnsan Kaynakları ve Eğitim Reklamı’ kategorisinde jüri, Kırmızı’ya veya başarı belgesine değer bir çalışma bulamadı. Bu kategori ödülsüz geçildi.

‘Gıda Reklamı’ kategorisinde de Kırmızı kazanan yok.

‘Bilgi Teknolojisi, İletişim Ürünü’ kategorisinde de Kırmızı alan çalışma yok.

‘Dayanıklı Tüketim Ürünü Reklamı’ kategorisinde Kırmızı ya da başarı belgesi kazanan yok. Bu kategori de ödülsüz geçildi.

Kırmızı verilemeyen dört kategorinin ardından ‘Profesyonel Ürün/Hizmet Reklamı’ kategorisinde DDb&Co, Finansbank için yaptığı konut kredisi çalışmasıyla ödül kazandı.

‘Turizm & Seyahat Reklamı’ kategorisinde Kırmızı ya da başarı belgesi kazanan yok.

‘Perakende Reklamı’ kategorisinde Kırmızı, Rafineri’ye gitti.

‘Banka & Bankacılık Hizmeti’ kategorisinde Kırmızı’yı Anadolu Hayat emeklilik için yaptıkları çalışmayla TBWAİstanbul kazandı.

‘Diğer Otomotiv Yan Sanayi’ kategorisinde Kırmızı kazanan yok.

‘İçecek Reklamı’ kategorisinde Kırmızı sahibini buldu. Frög, Mey İçki için yaptığı Cumartesi Şarabı başlıklı ilanla ödülün sahibi oldu.Frög Reklam, Mey İçki San. ve Tic. A.Ş., İçecek/Şarap

‘Sosyal İçerikli Reklam’ kategorisinde Kırmızı, Barınak GÖnüllüleri Derneği için yaptıkları çalışmayla Markom Leo Burnett’e gitti.

‘Diğer Kategorisi’nde Kırımzı’yı MMI için yaptıkları çalışmayla Concept kazandı.

‘Kültür, Sanat & Eğlence Reklamı’ kategorisinde jüri iki Kırmızı birden veriyor. Markom Leo Burnett, Oyuncak MÜzesi için yaptığı çalışmayla, Grey İstanbul da Akşam Gazetesi için yaptığı çalışmayla bu kategoriyi kazanan ajanslar oluyor.

‘Konut, Emlak, Mobilya’ kategorisinde ALice BBDO, Studio Nommo için yaptığı çalışmayla Kırımızı’yı kazandı.

‘Kişisel Bakım & Ev Bakım Ürünü’ katkegorisinde Kırmızı’yı Grey İstanbul kazandı. P&G için yaptıkları Ace Çamaşır Suyu ‘Beyaz Kazanır’ isimli çalışmayla Grey bu kategorinin kazananı oluyor.

‘Yan Yayın Kullanımı’ kategorisinde jüri, Kırmızı ya da başarı belgesine değer bir çalışma bulamadı.

‘En Yaratıcı Mecra Kullanımı’ kategorisinde Kırmızı’yı Milliyet için uyguladıkları çalışmayla Medina Turgul DDB kazandı.Medina Turgul DDB, Doğan Gazetecilik, Milliyet Gazetecilik

‘Sanat Yönetimi’ kategorisinde Kırmızı Grey İstanbul’a gidiyor. Ajans, P&G’nin Ace markasına yaptıkları çalışmayla ikinci Kırmızı’yı kazanıyor.

‘En İyi Illüstrasyon’ ödülünün sahibi Grey İstanbul oluyor. Akşam Gazetesi için yaptıkları çalışmayla Grey, bir Kırmızı daha alıyor.

‘En iyi Özel Hedef Kitle Uygulaması’ kategorisinde Kırmızı’yı yemeksepeti.com için yaptığı çalışmayla TBWAİstanbul kazandı.

‘Reklam Metni’ ödülünü Milliyet ilanı için yazdıkları metinle Medina Turgul DDB kazandı.

Reklam Fotoğrafı dalında Kırmızı, Mercedes Benz satış sonrası hizmetler ilanında kullanılan fotoğrafla Ajans Rpresenter’a gitti.Ajans Rpresenter, Mercedes-Benz Türk


Mercedes-Benz satış sonrası hizmetler

‘Gündem Bağlantılı Reklam’ kategorisinde Kırmız kazanan bir çalışma yok.

‘Basında En İyi Dergi Reklam Kampanyası’ dalında Rafineri, Dinamo FM için yaptığı çalışmayla Kırmızı’yı
kazandı.Rafineri Reklamcılık, Dinamo FM, Dinamo- Radyo

‘Gazete Reklam Kampanyası’ dalında ise Kırmızı, Şok Marketler için yaptığı çalışmayla DDB&Co.’nun oluyor.

Hürriyet Özel Ödülü ise Hamdi Koyuncu (Sanat Yönetmeni) ve Tuğsan Koyuncu’ya (reklam yazarı) gitti. Koyuncular ödülünü Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün elinden aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.