Kimin eli kimin kampanyasında

John Kerry aleyhinde reklamlar yayınlayan organizasyona danışmanlık hizmeti verdiği ortaya çıkan, Bush'un avukatı istifa etti.

26.08.2004 - 00:00 | MediaCat

John Kerry aleyhinde reklamlar yayınlayan organizasyona danışmanlık hizmeti verdiği ortaya çıkan, Bush’un avukatı istifa etti.

Bush’un seçim kampanyasını yürüten ekipte hukuki danışman olarak görev yapan avukat Benjamin Ginsberg, Vietnam Savaşında çok kötü ve karanlık bir sicili olduğu gerekçesiyle bir süredir Keryy aleyhine reklamlar yayınlayan Swift Boat adlı organizasyona da hukuki danışmanlık hizmeti vermiş. Ginsberg’in bu davranışı ABD yasalarını ihlal eden bir durum oluşturmamakla birlikte, birbirlerinden tamamen bağımsız olduklarını iddia eden Swift Boat ile Bush arasındaki yakın ilişkinin kanıtlarından biri olarak yorumlanıyor ve eleştiriliyor. Bush’un kampanya ekibinden yapılan açıklamada, Ginsberg’den istifa etmesinin istenmediği, kararın kişisel tercihi olduğu belirtiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.