Kiler de Migros’a talip

"Migros'a başta ben talibim. Değilim desem yalan olur. Perakendeciyim. Ve bu mesleğin zirvesine tırmanmak isterim"

27.08.2007 - 09:21 | MediaCat

Her perakendecinin Migros’a sahip olmak isteyeceğini söyleyen Kiler AŞ Genel Müdürü Nihat Özdemir, “Migros’a başta ben talibim. Değilim desem yalan olur. Perakendeciyim. Ve bu mesleğin zirvesine tırmanmak isterim” dedi.

Migros’un Türkiye’nin güzide şirketlerinden biri olduğunu belirten Özdemir, “Bu şirketi almak istemiyorum denilebilir mi? Bu işe gönül koymuş her perakendecinin Migros’u almam deme şansı yok. Bu, futbol takımı olup da şampiyon olmak istemiyorum demeye benzer. Böyle bir şey olabilir mi?” diye konuştu.

Konuyu ciddi anlamda masaya yatırıp müzakere edeceklerini anlatan Özdemir, şunları söyledi: “Ekibimle birlikte oturup konuyu değerlendireceğiz.
Migros tarafı da henüz satış sürecindeki dokümantasyonu hazırlamamış. Bu sonuçlar bir çıksın değerlendirip mümkün olursa talip oluruz. Çok ciddi çalışmalar gerektiren konular var. İnsan öncelikle tek başına satın almak ister. Eğer tek başına mümkün olmazsa yanına finans kuruluşu alır. Onunla birlikte talip olur. Ama biz oralara daha gelmedik. Başlangıç aşamasındayız”
Şu anda bir finans kuruluşuyla irtibatta olmadıklarını belirten Özdemir, “Böyle bir noktaya gelirsek böyle bir birliktelik düşünebiliriz. Bu konuda kurumun bilgi ve birikimi de önemli” dedi.

130 mağazaya ulaştı

Kiler’in Türkiye’nin 4’üncü büyük perakende zinciri olduğunu belirten Özdemir, “Kayseri’den Edirne’ye kadar 130 mağazamız var. Türkiye’nin nüfusunun yüzde 65’ine hizmet veriyoruz” dedi.

Özdemir, “Bu işi gönül meselesi yapmış, işini seven bir şirketiz” dedi. Özdemir bu yılki ciro hedeflerinin ise 700 milyon YTL olduğunu kaydetti.

kaynak: Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.