Kent, yarı bütçesini reklama ayırdı

Kent Gıda, her bayramda geleneksel hale getirdiği reklam filmlerine bir yenisini ekledi...

26.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Kent Gıda, her bayramda geleneksel hale getirdiği reklam filmlerine bir yenisini ekledi. Firma reklam bütçesinin yüzde 50’sinden fazlasını Türkiye’de son 40 yılın gündelik hayat tarihini içeren reklam filmi için ayırdı. Kraft Gıda Türkiye Müdürü Kostas Vlachas pazarın her yıl yüzde 10 büyüdüğüne dikkat çekerek Vlachas, “2009’da hediyelik-ikramlık segmenti yüzde 9 büyüyerek 475 milyon TL’ye ulaştı. Biz yüzde 25 payla pazar lideriz. Diğer yandan şeker kategorsinde yüzde 50 payımız var. Bu rakiplere göre 6 kat daha fazla” dedi. Kent markasının yurt dışına açılmayacağını dile getiren Vlachas, “Kent bir bayram markası. Diğer müslüman ülkelerde bayramlar farklı olduğu için lokaldeyiz. Bayrama odaklıyız. Payımız yüzde 25 daha da artıracağız” diye konuştu.

Cadbury-Kraft entegrasyonunun Kent’in stratejisini etkilemediğini anlatan Kent Hediyelik ve İkramlık Kategorisi Pazarlama Müdürü Nalan Özgür, “Kent’i 5 yıllık stratejilerle yürütüyoruz. Bu yıl da pazarı büyüterek liderliğimizi sürdürmek istiyoruz. Pazarın büyüyeceğini ve bizim de önemli pay alacağımızı düşünüyorum. Pazar payı artırma hedefimiz var, yüzde 25’in üzerine çıkacağız” dedi.

Hollywood damgası
Kent Gıda bayrama özel olarak hazırladığı reklam filmi için toplam reklam bütçesinin yüzde 50’sinden fazlasını ayırdı. 40 yıllık süreçte bir ailenin geçirdiği farklı bayramların tarihine uygun olarak anlatıldığı filmi Avusturyalı yönetmen Ron Eichom’un yanı sıra ünlü aktör Mel Gibson’un Apocalypto filmindeki performansıyla Oskar adayı gösterilen makyaj uzmanı Vittorio Sodano yer aldı. Vittorio Sodano, son olarak Zülfü Livaneli’nin Veda filminde görev yaptı.

milliyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.