MediaCat

Kemal Kaya görevinden ayrılıyor

Yapı Kredi Genel Müdürü Kemal Kaya’nın görevinden ayrılacağı haberleri netlik kazandı.

Kemal Kaya görevinden ayrılıyor

Yapı Kredi Genel Müdürü Kemal Kaya’nın görevinden ayrılacağı haberleri netlik kazandı.

Koçbank AŞ ile Yapı ve Kredi Bankası AŞ’nin 2 Ekim 2006 tarihinde yasal anlamda birleştirilmesi ile oluşan yeni Yapı Kredi’nin 2006 yılı faaliyetleri değerlendirildiği ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı, İstanbul’da yapıldı.

Yapı Kredi Genel Müdürü Kemal Kaya, genel kurulda yaptığı konuşmada Yapı Kredi’nin Koç Finansal Hizmetler AŞ bünyesine katılması ile 28 Eylül 2005 tarihinden bu yana yürüttüğü Yapı Kredi Genel Müdürlüğü ve 2003 yılından bu yana sürdürdüğü Koç Finansal Hizmetler Üst Yöneticiliği (CEO) görevlerinden 10 Nisan 2007 tarihi itibarı ile resmi olarak ayrılacağını açıkladı. Önümüzdeki dönemde Yapı Kredi bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alacağı açıklanan Kaya’nın, Yapı Kredi’nin ana hissedarlarından biri olan UniCredit Grubu bünyesinde stratejik öneme sahip bir görev almasının gündemde olduğu belirtildi.

Kaya, Türkiye ekonomisinin 2006 yılını değerlendirerek, Türkiye’nin sürdürdüğü istikrardan memnun olduklarını ve başarılı finansal sonuçların yanı sıra entegrasyon-birleşme süreçlerini tamamlayarak bitirmekten çok memnun olduklarını belirtti. Yapı Kredi’nin her anlamda daha büyük olmaya ve daha büyük oynama hazır bir kurum haline geldiğini vurgulayan Kaya, , Genel Kurul Toplantısında hazır bulunan hissedarlara, Türkiye’nin en büyük birleşme projesine, Yapı Kredi’nin geçmişine ve sağlam geleceğine sundukları desteklerden ötürü teşekkür etti.

Genel Kurul sonucunda Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Rüşdü Saraçoğlu (Başkan), Andrea Moneta (Başkan Vekili), Seyit Kemal Kaya, Federico Ghizzoni, F. Füsun Akkal Bozok, Halil Sedat Ergür, Ahmet Fadıl Ashaboğlu, Ranieri De Marchis, Thomas Gross ve Robert Zadrazil’den oluştu. Ayrıca iştirak satış karının sermayeye ilavesi suretiyle banka sermayesinin 6 milyon 631 bin 545 YTL artırılarak, 3 milyar 142 milyon 818 bin 454 YTL’den 3 milyar 149 milyon 450 bin YTL’ye çıkarılması onaylandı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.